Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. september 2016
0
1588

Interiér bytu pre Františka, Praha

Rekonštrukcia panelákového bytu na pražskom sídlisku Invalidovna ukazuje, že aj v typovom byte je možné vytvoriť kvalitný priestor na bývanie.
Interiér bytu pre Františka, Praha
Autori: Ing. arch. Monika Čermáková, MgA. Iveta ČermákováPodlažná plocha: 74 m2 + 7 m2Návrh: 2015 - 2015Realizácia: 2016 - 2016Adresa: Karlín , Praha, Česká republikaPublikované: 8. október 2016

Trojizbový byt s kuchynským kútom má výmeru 76 metrov štvorcových. Hlavným cieľom bolo otvoriť dispozíciu bytu a vytvoriť priehľady, ktoré sú navyše umocnené posuvnými dverami na celú výšku miestnosti.

Výhodou bytu bola jednoduchá dispozícia s centrálne umiestneným hygienickým jadrom – kúpeľňou a wc, ktoré obklopujú spoločné priestory ako obývacia miestnosť s kuchyňou a nočná zóna pozostávajúca zo spálne a detskej izby. “Panelákový byt byl koupen s již vyzděným jádrem a propojeným kuchyňským koutem s obývacím pokojem. Nachází se na jednom z prvních pražských sídlišť Invalidovna s orientací na severovýchod a severozápad. Orientace se nejprve nezdála být zcela šťastná, ale nakonec umístění bytu v 9. patře a okna přes celou stěnu místnosti poskytují světla dostatek a ještě výhled do okolí,” upresňujú autorky.

Umiestnenie rohovej sedačky v obývacej izbe otvára výhľady do opačných kútov bytu: "Na jedné straně lze sledovat ranní slunce skrze lodžii, večer zas vstupní chodbou prohlédnout do dětského pokoje, který je osvětlen dopadajícími paprsky zapadajícího slunce."

Pôdorys
Pôdorys

Obavy z nedostatku svetla ovplyvnili aj výber farieb a materiálov. Svetlá liata podlaha spája všetky miestnosti, ktoré sú zariadené nábytkom z preglejky a masívneho dubového dreva.

Nábytok bol vyrobený na mieru s veľkým dôrazom na remeselný detail. Opakujúcim sa elementom sú kruhy. Tie sa objavujú ako presvetľovacie otvory v dverách do kúpeľne a wc, kruhové zrkadlá, kruhové koberce a nakoniec aj okrúhly jedálenský stôl. Jednotu priestoru posilňujú aj použité svietidlá, ktoré autorky rekonštrukcie samy navrhli.

Fotografia bytu pred rekonštrukciou
Fotografia bytu pred rekonštrukciou
Fotografia z realizácie
Fotografia z realizácie

Poloha diela

Ing. arch. Monika Čermáková
MgA. Iveta Čermáková
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím