Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. júl 2016
0
2574

Interiér mezonetového bytu v Trnave

Ako primäť cestovateľa zotrvať doma či tešiť sa z návratov? Aj také môže byť motto zadania práce architekta. Vytvoriť miesto, kam by sa majiteľ rád vracal, ktoré by považoval za svoj osobný prístav. Pre mladého architekta celkom zaujímavá výzva.
Interiér mezonetového bytu v Trnave
Autori: Ing. arch. Erik PastuchaPodlažná plocha: 140 m2Návrh: 2014 - 2014Realizácia: 2014 - 2015Adresa: Trnava, SlovenskoPublikované: 4. august 2016

Želaním majiteľa bolo zakomponovať jeho cestovateľské hobby do interiéru - v ostatnom sme mali voľnú ruku a plnú dôveru. Preto je v obývačke na celej stene mapa sveta. Je to tapeta tlačená na mieru, v sivej farebnosti a s geometrickými prvkami. Klient si na ňu môže značiť miesta, ktoré už navštívil. Pre investora sme navyše chceli funkčnosť nadovšetko, aby byt majiteľom slúžil, nie naopak. Súčasnosť interiéru sme docielili drevenou dubovou podlahou, betónovým obkladom a kameňom, no bez pocitu chladu z neho. Obývací priestor osvetľuje lampa od českej dizajnérky Lucie Koldovej. Medzi obývačkou a kuchyňou plní funkciu predelu krb. Bude zásobovať teplom domova oba tieto priestory. Hneď vedľa krbu je oceľové schodisko.

foto: Anton Karpita
Pôdorys prízemia
Pôdorys prízemia
Pôdorys poschodia
Pôdorys poschodia

Geometria má svoje miesto aj v kuchyni. Obklad na zástene z keramiky vytvára motív kocky. Okrem stropných bodových svietidiel kuchynský priestor osvetľujú veľkoplošné strešné okná a nápaditý "luster". Zvolili sme rôzne objímky, kúpili sme elektrické laná v textilnom obale a ponaťahovali sme ich zo stropu druhého podlažia. Jednoliatosť laminátovej kuchynskej linky, napriek dvom použitým vzhľadom dvierok, zabezpečuje vstavaný digestor. Kuchynský ostrovček, ktorý je možné použiť aj ako barové sedenie, pozvoľna prechádza do jedálenského stola. Jedálenské stoličky sú od slávenej dvojice Charles & Ray Eames.

foto: Anton Karpita

Na poschodí sa nachádza spálňa. Vytvorili sme riešenie, v ktorom sme museli zohľadniť komplikovanosť šikmín, charakteristických pre podkrovný byt. Výsledkom je priestorná manželská spálňa so šatníkom a kúpeľňou. Galéria na poschodí je prechodom zo spálne do pracovne. Interiér je vzdušný, v celom byte je priestor na doplnky, ktoré si budú majitelia nosiť zo svojich ciest, podľa nálady či sezóny. Dôveru klienta sme využili v jeho prospech a na dobrom výsledku sa podieľal aj realizačný tím. Dôvera, tvorivosť a pracovitosť - obľúbené spojenie :)

foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita
foto: Anton Karpita

Podklady: Studio e

Poloha diela

Ing. arch. Erik Pastucha

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím