Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. december 2016
0
1679

Kaderníctvo Lekart

Klasické business centrum, prenajímateľný holopriestor na prízemí. Najväčšia výzva bola dať novovzniknutej značke kaderníctva na prvý pohľad zapamätateľný charakter. Od zadania po prvého ostrihaného klienta ubehli iba dva mesiace.
Kaderníctvo Lekart
Autori: Ing. Tatiana Horváth, Ing. arch. Ondrej HorváthSpolupráca: doc. Mgr. art. Marcel Benčík, ArtD.Investor: Lekart HairdressingPodlažná plocha: 100 m2Návrh: 2013 - 2013Realizácia: 2013 - 2014Adresa: Prievozská 4, Bratislava, SlovenskoPublikované: 9. január 2017

Sprievodné slovo: an!arch architekti

Lekart Hairdressing mal na začiatku zazmluvnených anonymných 10x10m plochy medzi komerčnými prevádzkami na prízemí business centra. Klient vytváral novú high-end značku, no vizuálna identita ešte v tom čase nebola vôbec ustálená.

Hneď od začiatku sme do teamu prizvali grafického dizajnéra Marcela Benčíka, spolu s ktorým sme začali od nuly. Marcel prišiel s konceptom hairline rezu fontu KievitPro Italic, ktorý použil na logo a vizuál značky. Tému našikmených tenkých liniek sme potom vniesli aj do architektonického konceptu a ďalej s ním pracovali.

foto: Matúš Gondek
Logo - autor: doc. Mgr. art. Marcel Benčík, ArtD.
Logo - autor: doc. Mgr. art. Marcel Benčík, ArtD. zdroj: lekart.sk

Požiadavka klienta na vchod do prevádzky z dvoch protiľahlých strán (z pešej vonkajšej zóny a z podzemných garáží) komplikovala situáciu prevádzkovo, na druhej strane nám napevno stanovila stredovú os priestoru Vstup – Recepcia – Vstup.

Pre vybudovanie povedomia o začínajúcej značke sme sa rozhodli dostať do priestoru výrazný extrovertný prvok a doplniť ho o unisex výrazovú estetiku. Týmto prvkom sa stala forma recepcie v strede dispozície – dva spojené lodné kontajnery. V jednej osi úplne otvorené, v druhej perforované podľa funkčných potrieb.

Pôdorys
Pôdorys

Celkový priestor sa takto rozdelil na časť pre strihanie, časť pre farbenie a umývanie a časť pre zázemie. Neutrálna šedá farba centrálneho kontajnerového objektu recepcie je doplnená brezovou preglejkou, z ktorej sú vytvorené boxy zázemia – či už priestory pre zamestnancov so skladom, alebo toalety na druhej strane. Všetky úložné priestory sú vstavané, tak isto aj z hlavného priestoru prístupný kuchynský kútik.

Všetok mobilný nábytok (okrem priemyselných kaderníckych kresiel) je riešený atypmi v kontexte s hairline konceptom. Nosným prvkom je všade sa opakujúci oceľový čierny prút – linka, ktorú sme použili ako základ konštrukcie nábytkov.

foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek

Svetlá sú navrhnuté s prihliadnutím na vysoké požiadavky na funkčnosť. Niekoľko rozdielnych kategórií sa vzájomne dopĺňa. Osvetlenie okolo zrkadiel a pri umývaní je riešené krátkymi usporiadanými líniami, tak isto je líniový motív použitý na recepcii. Ostatné osvetlenie vstavané do stropu, alebo doplnkové na streche kontajnerov vyplýva z požiadaviek pre danú náplň priestoru.

foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek
foto: Matúš Gondek

Podklady: an!arch

Poloha diela

Ing. Tatiana Horváth
Ing. arch. Ondrej Horváth
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím