Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. február 2018
0
622

Klientske centrum ABB, Praha

Interiér pre progresívnu firmu, oslobodený od módnych klišé.
Klientske centrum ABB, Praha
Autori: Ing. arch. Jakub Fišer, Ing. arch. Kristýna ZámostnáInvestor: ABBNávrh: 2016 - 2016Realizácia: 2016 - 2016Adresa: Želetavská 1525/1, Praha, Česká republikaPublikované: 21. február 2018

Elementárny interiér. Bez pretlaku “korporátnej identity” (rozumej požiadaviek klienta, aby firemné farby a logá boli všadiaľ a v čo najväčšej miere :-). Jednoduchá ortogonálna geometria. Skoro monochromatický návrh so striedmym farebným akcentom. Dôraz na produkt (ktorý sa prezentuje priamo, aj nepriamo - v architektúre).

Interiér pre firmu, ktorá sa venuje prenosu a rozvodu elektrickej energie, riadeniu energetických sietí, automatizácii výrobných procesov, elektroinštalácii a systémovým technológiám budov. Priestor pre firemnú prezentáciu, vedenie schôdzí a rokovaní sa nachádza v parteri modernej administratívnej budove Delta, ktorú dokončil v Prahe v roku 2015 taktiež ateliér Aulík Fišer.

Bežné materiály, a stavebné systémy vo výraznej miere dopĺňajú plechové profily pre elektrické inštalácie, ktoré sa stávajú ústredným motívom technicky ladeného interiéru. Zaujímavá štruktúra, ktorá bola vyskladaná na mieste nahradzuje klišé interiérov ladených do firemného štýlu. Produkt sa stáva nositeľom informácie. “Vzájemnou kombinací černých, bílých a kovových, resp. transparentních a plných ploch společně s jejich nasvícením, zrcadlením a odlesky vznikl tento abstrahovaný, nebarevný, mírně iluzivní prostor, záměrně eliminující v obdobných případech častý důraz na důležitost designu a materiality jednotlivých prvků,” hovoria architekti o koncepte interiéru.

Elektroinštalačné žľaby sú okrem podhľadov použité napríklad aj ako držiaky obrazoviek v rokovacích miestnostiach. Tieto výrazné prvky sú doplnené štylizovanými polepmi sklenených priečok a stien, ktoré taktiež reprezentujú zameranie firmy. Ústredným prvkom vo vstupnej hale je špičkový priemyselný robot z dvomi ramenami, ktorý je “vlajkovou loďou” spoločnosti. 

Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Pôdorys
PôdorysAutor: Aulík Fišer architekti
Výkres stropu
Výkres stropuAutor: Aulík Fišer architekti
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography
Foto: AI Photography

Poloha diela

Ing. arch. Jakub Fišer
Ing. arch. Kristýna Zámostná
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím