Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
16. máj 2016
0
1559

Interiér Holcim Bussiness Services

Pracovný interiér veľkej nadnárodnej spoločnosti. Racionálny prístup s priznanými materiálmi, stavebnými a technickými konštrukciami. Smerovanie na tvorbu podnetného prostredia pre prácu i sociálne kontakty zamestnancov firmy.
Interiér Holcim Bussiness Services
Autori: Ing. Michal Burák, Ing. arch. Dušan Burák, Ing. arch. Matúš Gomolčák, Ing. arch. Marek Ganz, Ing. Marek Bakalár, Ing. Marek Dubiel, Mgr. art. Tomáš EisnerInvestor: LafargeHolcimPodlažná plocha: 4500 m2Návrh: 2014 - 2014Realizácia: 2014 - 2016Adresa: Protifašistických bojovníkov 11, Košice, SlovenskoPublikované: 9. jún 2016

Riešenie interiérov pre európske centrum zdieľaných služieb v rámci koncernu LafargeHolcim – najväčšieho výrobcu cementu na svete. Interiéry boli realizovanú v novostavbe Aupark tower v Košiciach.

Na troch podlažiach s celkovou plochou viac ako 4 500m2 vznikol priestor pre približne 500 zamestnancov. Zasadačky, kancelárie, veľké open space pracoviská, kuchyne a sociálne zázemia. Ako materiálová väzba na výrobcu cementu úspešne poslúžili odhalené betónové povrchy na stropoch a stenách. Na stropoch boli ponechané viditeľné inštalácie vzduchotechniky, klimatizácie, a svietidiel, čím bola v kanceláriách navodená atmosféra industriálneho gigantu. Kontrastne pôsobia drevené elementy v koridoroch, obklady na stenách breakroomov a vsadené biele kubusy zasadacích miestností, ktoré sú svetelne oddelené od stropov.

Martin Pitoňák

Kancelársky priestor sa nachádza na štvrtom podlaží administratívnej budovy a je koncipovaný ako „open space“ v kombinácii s uzavretými kancelárskymi a zasadacími priestormi, oddychovou zónou, kuchynkou a hygienickým zázemím. Nové kancelárie designovo nadväzujú na priestory na 5.NP a 6.NP. a sú takmer celé riešené ako ako nadštandard.

Vstupný priestor na 4.NP je prepojený na chodbu. Chodbový trakt po oboch stranách „jadra“ je rozšírený s vloženým elementom slúžiacim na sedenie alebo ako odkladací priestor. Po stranách chodby sú umiestnené „vstavané kocky" slúžiace ako zasadacie miestnosti. Copy room je v hornej časti, kuchynka a veľká zasadačka sú situované v spodnej časti. Miestnosti pre vedenie oddelenia sú umiestnené opäť v uzavretom priestore (pred vstupom a na ľavej strane miestnosti). Na 4.NP sa nachádza aj priestor, ktorý nie je predmetom nájmu. Tento priestor zaberá aj časť prístupovej chodby ako aj druhé vstupné dvere. Vstupy do tejto chodby sú uzavreté dverami s prístupovou čítačkou. 

Schéma dispozičného riešenia
Schéma dispozičného riešenia

Vstavané kocky sú riešené so zasklením od chodbovej časti. Uzavreté časti sú vyhotovené ako ľahké sadrokartónové konštrukcie. Podhľady v týchto častiach sú takisto sadrokartónové.

Martin Pitoňák

Open space je riešený v celej výške podlažia, s priznaním pôvodného železobetónového stropu a stropných inštalácii, ako vzduchotechnika, klimatizácia a elektrické rozvody. Oproti predchádzajúcim podlažiam je celý strop nastriekaný na bielo, ako aj všetky inštalácie okrem elektrickýh rozvodov a požiarnej inštalácie.

Martin Pitoňák

Priestory zasadacích miestností a uzavretých kancelárií sú riešené so zvukovo izolačným dvojitým zasklením, vstupné dvere sú plné.

Martin Pitoňák
Martin Pitoňák
Martin Pitoňák

Poloha diela

Ing. Michal Burák
Ing. arch. Dušan Burák
Ing. arch. Matúš Gomolčák
Ing. arch. Marek Ganz
Ing. Marek Bakalár
Ing. Marek Dubiel
Mgr. art. Tomáš Eisner

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím