Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

BMI SLOVENSKO

Šikmé a ploché strech

Mojmírovská 9
Ivanka pri Nitre

ISOVER EPS GREYWALL

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

umývadlo od SAPHIRKERAMIK

Dizajnéri kúpeľní často snívajú o možnosti...

Phoenix Design (autor)
LAUFEN Bathrooms AG (výrobca)
LAUFEN SK s.r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Multizóny

Chýba vám uzavretý priestor, kde môžete...

TECHO, s.r.o. (výrobca)
TECHO, s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
7. marec 2018
0
1154

Interiér spoločnosti Profesia

"Office roka" podľa CBRE Slovensko.
Interiér spoločnosti Profesia
Autori: Ing. arch. Marek Rudohradský, Martina RudohradskáSpolupráca: Ing. arch. Silvia Vitková, Ing. arch. Martin Matúš, Ing. arch. Adam Kubričan, Ing. arch. Boris Rusiňák, Ing. arch. Petronela SchredlováInvestor: Profesia, spol. s.r.oPodlažná plocha: 1220 m2Realizácia: 2017 - 2017Adresa: Bratislava, SlovenskoPublikované: 22. marec 2018

Interiér sa stal laureátom v súťaži, ktorá bola organizovaná realitnou spoločnosťou CBRE. Hoci ju organizoval komečný subjekt, výber vyzdvihol do popredia i architektonicky kvalitné návrhy. A dielo Rudohradských k takým patrí. Viac detailov o vzniku a procese jeho realizácie priblíži sám autor:

Profesia - technologická spoločnosť so slovenským pôvodom sa venuje najmä vývoju produktov a služieb určených pre trh práce. Inak povedané slovenská firma, ktorá pomáha ľudom hľadať prácu. Vytvárajú široké spektrum možností pre ľudí v hľadaní sebarealizácie a uplatnenia. Z týchto atribútov sa zrodili prvé myšlienky pri tvorbe návrhu interiéru sídla tejto spoločnosti v novostavbe Panorama Business II.

Základné motívy vychádzali z rôznorodosti možností pracovných profesii, ktoré firma na svojej platforme ponúka. Preto v interiéri firmu prezentujeme širokým spektrom farebnosti priestorov a prvkov, ktoré sú rozptýlené po celom kancelárskom priestore.  Či už je to použitím farebného mobiliáru alebo kontrastných farebných meeting roomov.

V návrhu sme si zakladali aj na vyzdvihnutí pôvodu slovenskej firmy, ktorá sa svojou pracovitosťou dostala na špičku vo svojom obore. Vo verejných a poloverejných priestoroch preto používame zjednodušený a opakujúci sa tvar ´X´, ktorým abstrahujeme tradičný čičmanský vzor slovenskej architektúry.

Foto: Vladimír Shumilov
Pôdorys
Pôdorys

Vstupnému priestoru dominuje veľká hlavná zasadačka, ktorá je veľkoformátovým bezrámovým zasklením priamo prepojená s hlavným vstupom. Steny zasadačky tvoria otočné dvojfarebné lamely v odtieňoch farieb spoločnosti, ktoré svojou variabilitou podporujú interaktivitu farebného stvárnenia priestoru. Foyer na seba preberá funkciu námestia, ktoré prepája priľahlé priestory a slúži ako kontinuálny verejný priestor. V blízkom kontakte so vstupom a hlavnou zasadačkou je umiestnený recepčný pult špirálového tvaru „Refresh“ vychádzajúci z loga spoločnosti. Po stranách verejného priestoru sú situované časti kuchynky s jedálenským sedením s výhľadom na námestie mestskej biznis zóny. Na strane opačnej je oddychová zóna s neformálnym sedením orientovaným k hradu a Národnému divadlu. Kontakt s exteriérom je v týchto miestach podporený sedením priamo v parapete vysokých okien.

Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov

Chodby prechádzajúce až do jednotlivých oddelení a open officov, lemuje opakujúci sa vzor X, s podsvietením v červenej farbe, ktorý na seba upozorňuje a zjednocuje rozľahlé kancelárske priestory do jednotného celku.

V kanceláriách už však prevláda jednoduchá farebnosť bielych stien a stropov so sivým kobercom, ktoré tvoria neutrálny priestor. Samotné pracovné miesta, s ktorými pracovníci prichádzajú denne do blízkeho kontaktu, je potrebné vytvoriť ako útulný priestor. Preto sme použili drevo na pracovné dosky, s výraznou ale nie strakatou kresbou, ktoré tvoria jednotnú horizontálnu rovinu všetkých office priestorov.

V neposlednom rade kladieme veľký dôraz na doplnenie všetkých priestorov rastlinnou výzdobou. S jednoduchosťou kancelárskych priestorov prichádzajú do kontrastu farebné akcenty,  v ktorých sú umiestnené meeting roomy.  

Celok súhrou všetkých prvkov vytvára jednotný výraz, reprezentujúci hodnoty a predností spoločnosti Profesia. Vytvára vhodné pracovné prostredie prelínajúce sa s neformálnymi zónami oddychu.

Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Foto: Vladimír Shumilov
Ing. arch. Marek Rudohradský
Martina Rudohradská

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím