Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. marec 2017
0
639

Showroom Boma Parket, Praha

Minimalisticky riešený showroom podlahových krytín. Nezvyklé a farebne neutrálne materiály podčiarkujú krásu drevenej podlahy a vystavených vzoriek.
Showroom Boma Parket, Praha
Autori: Ing. arch. Štěpán Malý, Ing. arch. Jan AdámekInvestor: Boma ParketPodlažná plocha: 424 m² Návrh: 2015 - 2016Realizácia: 2016 - 2016Adresa: V Horkách 1735/21, Praha 4, Česká republikaPublikované: 17. marec 2017

Pôdorys nepravidelného tvaru s celkovou plochou 424 m² je dispozične rozdelený vstavanou konštrukciou z betónových tvárnic. Vo vnútri je umiestnené sociálne zázemie, miestnosť upratovačky, kuchynka so šatňou a sprchou pre zamestnancov. Za stenou je umiestnený sklad s vlastným vstupom pre zásobovanie. Deliace priečky medzi skladom a plochou showroomu sú v kontraste s ťažkými tvárnicami betónovej steny. Sú vyhotovené z priesvitných polykarbonátových panelov. Zo showroomu je prístupný ešte jeden menší príručný sklad, ktorý rieši problém s ostrým uhlom v rohu priestoru. Celý presvetlený priestor pri fasáde je ponechaný samotnému showroomu. Do priestoru s plochou 318 m² boli vložené subtílne prvky opticky vymedzujúce priestor recepcie, "kocky" ako oddychové miesta  a vyvýšené zasadacie "miestnosti" so zabudovanými vzorkami podláh a kvetináčov. Konštrukcia kocky s pohovkou môže byť podľa potreby kamkoľvek premiestnená a jej vnútorný rám môže byť vyplnený ďalšou vzorkou podlahy.

Pôdorys predajne
Pôdorys predajneAutor: ma3 architekti

Do zasadacej "miestnosti" je umiestnený stôl s lavicami, ktorý je vyrobený špeciálne pre investora zo vzoriek povrchov podláh. Industriálny nádych interiéru dopĺňa betónový strop s priznanými rozvodmi a zavesenými farebne neutrálnimi svietidlami, ktoré neskresľujú prírodné odtieňe dreva. Vstavané vzorkové stojany sú doplnené mobilnými kusmi, čo prispieva k variabilite priestoru a možnosti prispôsobiť sa aktuálnym potrebám. Pre prezentáciu dreva ako energetického materiálu bolo od začiatku počítané s doplnením interiéru zeleňou. Záľuba investorov v pestovaní bonsajov rozhodla o výbere samotných rastlín a zároveň zaručila, že o ne bude dobre postarané a samotní užívatelia sa vo svojom pracovnom prostredí budú cítiť dobre.

Podklady: ma3 architekti

Poloha diela

Ing. arch. Štěpán Malý
Ing. arch. Jan Adámek

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím