Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. marec 2017
0
584

Showroom Boma Parket, Praha

Minimalisticky riešený showroom podlahových krytín. Nezvyklé a farebne neutrálne materiály podčiarkujú krásu drevenej podlahy a vystavených vzoriek.
Showroom Boma Parket, Praha
Autori: Ing. arch. Štěpán Malý, Ing. arch. Jan AdámekInvestor: Boma ParketPodlažná plocha: 424 m² Návrh: 2015 - 2016Realizácia: 2016 - 2016Adresa: V Horkách 1735/21, Praha 4, Česká republikaPublikované: 17. marec 2017

Pôdorys nepravidelného tvaru s celkovou plochou 424 m² je dispozične rozdelený vstavanou konštrukciou z betónových tvárnic. Vo vnútri je umiestnené sociálne zázemie, miestnosť upratovačky, kuchynka so šatňou a sprchou pre zamestnancov. Za stenou je umiestnený sklad s vlastným vstupom pre zásobovanie. Deliace priečky medzi skladom a plochou showroomu sú v kontraste s ťažkými tvárnicami betónovej steny. Sú vyhotovené z priesvitných polykarbonátových panelov. Zo showroomu je prístupný ešte jeden menší príručný sklad, ktorý rieši problém s ostrým uhlom v rohu priestoru. Celý presvetlený priestor pri fasáde je ponechaný samotnému showroomu. Do priestoru s plochou 318 m² boli vložené subtílne prvky opticky vymedzujúce priestor recepcie, "kocky" ako oddychové miesta  a vyvýšené zasadacie "miestnosti" so zabudovanými vzorkami podláh a kvetináčov. Konštrukcia kocky s pohovkou môže byť podľa potreby kamkoľvek premiestnená a jej vnútorný rám môže byť vyplnený ďalšou vzorkou podlahy.

Pôdorys predajne
Pôdorys predajneAutor: ma3 architekti

Do zasadacej "miestnosti" je umiestnený stôl s lavicami, ktorý je vyrobený špeciálne pre investora zo vzoriek povrchov podláh. Industriálny nádych interiéru dopĺňa betónový strop s priznanými rozvodmi a zavesenými farebne neutrálnimi svietidlami, ktoré neskresľujú prírodné odtieňe dreva. Vstavané vzorkové stojany sú doplnené mobilnými kusmi, čo prispieva k variabilite priestoru a možnosti prispôsobiť sa aktuálnym potrebám. Pre prezentáciu dreva ako energetického materiálu bolo od začiatku počítané s doplnením interiéru zeleňou. Záľuba investorov v pestovaní bonsajov rozhodla o výbere samotných rastlín a zároveň zaručila, že o ne bude dobre postarané a samotní užívatelia sa vo svojom pracovnom prostredí budú cítiť dobre.

Podklady: ma3 architekti

Poloha diela

Ing. arch. Štěpán Malý
Ing. arch. Jan Adámek

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím