Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. máj 2019
0
366

Showroom spoločnosti RIM, Praha

Produkt ako súčasť architektonického riešenia. Podhľad v showroome je vyskladaný z 314 krížov kancelárskych stoličiek.
Showroom spoločnosti RIM, Praha
Autori: MgA. Roman Vrtiška, MgA. Vladimír Žák, Lucie NěmcováInvestor: RIM CZPodlažná plocha: 290 m2 Návrh: 2019 - 2019Realizácia: 2019 - 2019Adresa: Butterfly building, Karlín , Praha, Česká republikaPublikované: 9. jún 2019

Na sklonku roka 2018 otvoril český výrobca kancelárskeho nábytku svoj nový showroom v Prahe. RIM sa sem sťahoval z pôvodných priestorov na pražských Vinohradoch, spoločnosť sa pre zmenu lokality rozhodla najmä z dôvodu plánovaného rozšírenia výstavnej plochy. Návrh showroomu zverilo vedenie firmy do rúk ateliéru VRTIŠKA & ŽÁK, s ktorým spolupracovali už pri počiatočnom výbere lokality. Spoločne vytipovali niekoľko možných lokalít a objektov, z ktorých nakoniec vyšiel víťazne rýchlo rastúci pražský Karlín a nová kancelárska budova Butterfly.

Foto: Kristína Hrabetová

“Pro tento segment trhu je důležité odprezentovat výrobky v co nejlepší možné kvalitě. V původním showroomu nebyl dostatek místa na samotnou expozici a nábytek trpěl vysokou denzitou jednotlivých kusů. Proto jsme se při navrhování zaměřili na co největší otevření prostor, které jsme následně neofenzivně rozdělili lehkým závěsem, za kterým je schováno vše, co se netýká výstavní plochy.” vysvetľuje jeden z autorskej dvojice, Vladimír Žák. “Zásadní pro nás bylo najít vhodnou koncepci, která podpoří produkty a zároveň bude autentickým a charakteristickým způsobem reflektovat zaměření firmy. Vhodné řešení jsme nalezli v instalaci podnoží kancelářských židlí, které jsme zavěsili pod strop a tím se nám podařilo docílit identické aplikace. Z tohoto organického podhledu jsme nakonec vytvořili jasnou dominantu prostor.” doplňuje svojho kolegu Roman Vrtiška.

Foto: Kristína Hrabetová

Produkty spoločnosti sú prezentované na neutrálnom bielom pozadí. “Abychom pevněji definovali rozhraní mezi expozicí a ostatními prostory, rozhodli jsme se kanceláře, a vedlejší přilehlé plochy, obložit dubovým dřevem a to jak podlahy, tak stěny. Docílili jsme příjemného kontrastního výsledku, který krásně funguje v obou případech. Bílý prostor dává vyniknout produktům, dřevo pak utváří teplý a přirozený dojem z prostor,”  objasňuje materiálové a farebné riešenie Vrtiška.

Foto: Kristína Hrabetová

Biela farba zjednotila priestor, umožnila odhaliť stropy a rozvody. Významnú miesto v "očistenom" priestore majú textilné závesy, ktoré umožňujú jednoduché delenie priestoru. Personál showroomu tak môže doplnkové funkcie ľubovolne uzatvárať, či naopak otvárať smerom do showroomu. Ide najmä o pracovné miesta, kuchynku, či priľahlé výstavné plochy. Všetko podľa potreby, jednoducho a rýchlo.

Foto: Kristína Hrabetová

Showroomy veľakrát vyžadujú nadmernú mieru flexibility v rámci ich užívania a častých zmien. Preto sme vsadili na najjednoduchšie možné riešenie v rámci vynaložených nákladov a finálneho užívania. Záves vnukol priestoru éterickejší charakter, drapéria funguje ako “aviváž” priestorov a taktiež ako dôležitý akustický element,” vtipne vystihuje záves Vladimír Žák.

Foto: Kristína Hrabetová
Foto: Kristína Hrabetová

Pri návšteve na prvý pohľad zaujmú výrazné červené plochy na podlahe. Tie sú určené pre prezentáciu noviniek v sortimente. Podhľad tvorený z krížov kancelárskych stoličiek je na týchto miestach taktiež farebne odlíšený. Výrazným prvkom je tiež kontrastný kuchynský a degustačný kút, ktorý je zapustený v nike obloženej svetlým dubovým drevom. 

Foto: Kristína Hrabetová
Foto: Kristína Hrabetová
Foto: Kristína Hrabetová
Foto: Kristína Hrabetová
Foto: Kristína Hrabetová
Foto: Kristína Hrabetová
Foto: Kristína Hrabetová

Autori vyzdvihujú príkladnú spoluprácu, ktorá znamenala voľnú ruku zo strany investora. "Od první chvíle jsme s majiteli RIM CZ, Milanem Nagyem i Rudou Fukalem byli naladěni na stejnou notu. To je věc, které si víc a víc vážíme, jelikož právě vztah mezi investorem a designérem je klíčový pro kvalitní výsledek. V současný moment tak připravujeme i další společné projekty. Tentokráte ale půjde o kolekci nábytku a my se na ni již nyní hodně těšíme,” dodáva na záver Roman Vrtiška.

Podklady: VRTIŠKA • ŽÁK

Poloha diela

MgA. Roman Vrtiška
MgA. Vladimír Žák
Lucie Němcová

Súvisiace články

RIM CZCZ"Pre zdravé sedenie"
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím