Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
24. apríl 2018
0
1313

Interiér concept store VIVI & LULU v Piešťanoch

Módna predajňa v parteri mestského domu. Návrh kombinuje hrubú estetiku zrekonštruovaných povrchov interiéru s precíznym detailom zariadenia a mobiliáru. V priestore dominuje výrazná kresba dreva a solitérne kusy vyhotovené z dreva tristoročného duba. Interiér obchodu vznikal počas deviatich mesiacov.
Interiér concept store VIVI & LULU v Piešťanoch
Autori: Mgr. arch. Michal StaškoNávrh: 2016 - 2017Realizácia: 2017 - 2017Adresa: Teplická 4981/29, Piešťany , SlovenskoPublikované: 27. apríl 2018

Obchodný priestor v minulosti slúžil ako predajňa obuvi značky Baťa. V roku 1927 bol pre potreby spoločnosti zväčšený a prestavaný, dôkazom čoho je listina z roku 1927, ktorá bola pri rekonštrukcii objavená zamurovaná v stene interiéru. Neskôr v parteri objektu sídlila známa drogéria Beitl. Komplexná rekonštrukcia priestoru pre potreby súčasného majiteľa začala v januári 2017 "čistením" neskorších stavebných zásahov. Boli odstránené podlahy, tapety, stará omietka a sadrokartonové podhľady.

Foto: Erik Ďuriš

Po likvidáciií sadrokartónu a palachu sa objavili na strope pôvodné drevené trámy, ktoré prešli náročnou obnovou, aby mohli byť prezentované v pohľade. Zo stien boli odstránené staré omietky. Murivo, doplnené kusmi pieskovca, prezradilo postupy použité pri stavbe. Aj túto vrstvu sa rozhodol Michal Staško ponechať bez ďaľšej povrchovej úpravy. Rekonštrukcia stien trvala štyri mesiace.

Foto: Erik Ďuriš

Do autentickej kulisy pribudol na mieru vyrobený oceľový závesný systém. Zariadenie interiéru a osvetlenie tvoria produkty slovenských výrobcov.

Foto: Erik Ďuriš

Zaujímavým odkazom na históriu priestoru sú kovové písmená nepravidelne rozmiestnené na stenách predajne. Zachované prvky pochádzajú z označenia bývalej drogérie, ktoré sa nachádzalo nad vchodom, na fasáde domu.

Foto: Erik Ďuriš
Pôdorys
PôdorysAutor: Michal Staško

Mobiliár, nábytkové solitéry a recepčný pult sú zhotovené z masívneho duba. Drevo pochádza zo stromu, ktorý začal rásť okolo roku 1717 pri Stupave v oblasti Dúbrava. Kmeň, ktorý ležal v poraste vyvrátený, zaujme výraznou štruktúrou. Kresba starého dreva je v interiéri dominantná.

Celková váha dreviny pri odvoze z terénu bola takmer tri tony. Prevoz, následné rezanie, kefovanie a niekoľkostupňové brúsenie preverili zručnosti spracovateľa. Pre zamedzenie praskania dreva boli na niektorých miestach zafrézované kovové svorky. Záverečná povrchová úprava ekologickým olejom zavŕšila niekoľkotýždňový remeselný proces a pripravila drevené solitéry na "zakorenenie" v nových priestoroch predajne.

Foto: Erik Ďuriš
Foto: Erik Ďuriš

Sedacia súprava a kreslo boli ručne vyrobené na mieru predajne. Krištáľové lustre, ktoré osvetľujú recepčný pult, sú autorským dielom dizajnéra Michala Staška a sklárov zo spoločnosti GLASS LPS z Medzilaboriec.

Foto: Erik Ďuriš
Foto: Erik Ďuriš
Foto: Erik Ďuriš
Foto: Erik Ďuriš
Autor Michal Staško s dcérou v interiéri predajne
Autor Michal Staško s dcérou v interiéri predajneFoto: Erik Ďuriš
Fasáda piešťanskej drogérie Beitl pred zahájením stavebných prác. Písmená z nápisu na fasáde našli svoje nové  miesto v interiéri zrekonštruovanej predajne.
Fasáda piešťanskej drogérie Beitl pred zahájením stavebných prác. Písmená z nápisu na fasáde našli svoje nové miesto v interiéri zrekonštruovanej predajne.Foto: archív Michala Staška
Počas nedávnej rekonštrukcie obchodného priestoru, ktorý bol vroku 1927 zväčšený a prestavaný na predajňu obuvi Baťa, bola objavená zamurovaná dobová listina. Na papieri sú podpísaní vtedajší majstri. "... Kdo tento listek najde, nechť si vypomene v dobrém na nás."
Počas nedávnej rekonštrukcie obchodného priestoru, ktorý bol vroku 1927 zväčšený a prestavaný na predajňu obuvi Baťa, bola objavená zamurovaná dobová listina. Na papieri sú podpísaní vtedajší majstri. "... Kdo tento listek najde, nechť si vypomene v dobrém na nás."Foto: archív Michala Staška

Podklady: Michal Staško

Poloha diela

Mgr. arch. Michal Staško
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím