Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
22. máj 2017
0
1901

Výstavba projektu SKY PARK od Zahy Hadid je oficiálne zahájená

1. etapa projektu sa skladá z troch rezidenčných veží, ktorých súčasťou je viac ako 700 bytov a 1100 parkovacích miest.
Výstavba projektu SKY PARK od Zahy Hadid je oficiálne zahájená


19. mája 2017 bol priamo na stavebnom pozemku slávnostne poklepaný základný kameň projektu SKY PARK. Stavebné a prípravné práce prebiehali na pozemku na rohu Čulenovej a Továrenskej ulice už od začiatku tohto roka, pričom 1. etapa projektu má byť dokončená koncom roka 2019. Tá sa skladá z troch rezidenčných veží, ktorých súčasťou je viac ako 700 bytov a 1100 parkovacích miest.

Poklepania základného kameňa sa zúčastnil aj partner Zaha Hadid Architects, Patrik Schumacher, ktorý po smrti Zahy Hadid prevzal vedenie jedného z najznámejších a najväčších architektonických ateliérov na svete. Ten ešte v roku 2010 vyhral medzinárodnú súťaž a pripravil komplexný architektonický návrh projektu v centre Bratislavy.

 „Vďaka organickej architektúre projektu SKY PARK, ktorá spája veľkorysé priestory pre život a verejné priestory, vznikne v Bratislave úplne nová a dynamická komunita v blízkosti centra mesta. Projekt zároveň otvorí bývalú industriálnu zónu celej verejnosti vytvorením nového mestského parku, ktorý bude spájať historický odkaz Bratislavy so súčasnou kultúrou a novými prírodnými prvkami,“ hovorí Patrik Schumacher, partner v Zaha Hadid Architects.

Svetová architektúra v Bratislave
Súčasťou projektu SKY PARK bude aj nový mestský park na rozlohe viac ako 20-tisíc m2, ktorý bude prístupný pre všetkých obyvateľov Bratislavy. Zároveň sa už v 1. etape projektu zrekonštruuje fasáda historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

 „SKY PARK patrí v súčasnosti k najdôležitejším projektom Penty, a to nielen pre veľkosť investície, ale aj pre celkový význam, ktorý predstavuje pre naše hlavné mesto. Svojim konceptom a riešením verejných priestorov prinesie do Bratislavy skutočne svetovú architektúru,“ hovorí Jozef Oravkin, partner v spoločnosti Penta Investments.

 V 2. etape projektu SKY PARK počíta Penta s dvoma administratívnymi budovami, pričom jedna z nich už disponuje aj stavebným povolením.

136471
Youtube

Poloha na mape

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím