Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. november 2018
0
867

Začala výstavba druhej etapy Bory Bývanie, ďalšie etapy sa už pripravujú

V týchto dňoch začala výstavba už druhej etapy rezidenčného projektu Bory Bývanie, ktorá prinesie 287 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami.
Začala výstavba druhej etapy Bory Bývanie, ďalšie etapy sa už pripravujú

Prvá etapa projektu sa v súčasnosti už dokončuje, jej kolaudácia sa očakáva na začiatku roka 2018. Zároveň Penta Real Estate pripravuje aj ďalšie etapy Bory Bývanie, 2.fáza druhej etapy má už vydané právoplatné rozhodnutie EIA a zároveň sa pripravuje aj tretia etapa projektu.

„Oblasť Borov patrí k najväčším rozvíjaným územiam v Bratislave a som veľmi rád, že naše ciele sa postupne napĺňajú. K veľkým retailovým prevádzkam a nákupnému centru pribudne čoskoro nová nemocnica a hlavne kvalitné bývanie s prvými obyvateľmi zóny,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko. „Bory sa tak menia na komplexnú mestskú časť s veľkým potenciálom,“ dodáva Juraj Nevolník.

Bory Bývanie 2 ponúknu kvalitnú architektúru od ateliéru Vallo Sadovsky Architects. Vybrané architektonické riešenie spája bytové domy do obytných blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím. Jednotlivé bytové domy sú teda umiestnené na pódiách, ktorých strechy sú navrhované ako zelené priestory a sú využívané ako poloprivátne priestory pre obyvateľov prislúchajúceho obytného bloku. Celkovo je v druhej etape projektu plánovaných 405 parkovacích miest.

Súčasťou druhej etapy projektu je aj centrálny verejný park, pričom celková plocha zelene dosiahne viac ako 12-tisíc m2. Autorom návrhu verejných priestorov a parku je ateliér LABAK – laureát ceny za architektúru v kategórii Exteriér. Dominantným prírodným prvkom parku je jazierko s prepojením na malé námestie, pri ktorom sú situované priestory pre menšie prevádzky, ako sú napríklad kaviarne či malé obchodíky.

O projekte Bory

Prvá etapa Bory Bývanie pozostáva z deviatich päť alebo šesťpodlažných rezidenčných domov s takmer 300 bytmi. V novej mestskej štvrti sa už nachádza aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok ako napríklad Metro, Hornbach či Decathlon.

V rámci Borov plánuje Penta Real Estate postupne postaviť nielen niekoľko rezidenčných etáp, ale aj Nemocnicu novej generácie pre všetkých obyvateľov Bratislavy. Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím