Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
21. január 2020
0
2227

Jurkovičova tepláreň už pozná prvých nájomcov

V národnej kultúrnej pamiatke vznikne galéria súčasného umenia, ktorú doplní prvotriedna kaviareň.
Jurkovičova tepláreň už pozná prvých nájomcov

(Zdroj: PR Penta Real Estate) Penta Real Estate, ktorá v rámci projektu SKY PARK rekonštruuje Jurkovičovu tepláreň, poskytne priestor pre DOT. Espresso bar & Contemporary Art Gallery. Svoju prevádzku v Jurkovičovej teplárni otvorí aj najväčšia slovenská gastro skupina Medusa. Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne začala v lete 2018, jej dokončenie sa očakáva koncom roka 2020.

„Koncept Jurkovičovej teplárne bol od začiatku koncipovaný tak, aby sme zachovali unikátnu atmosféru priestoru a sprístupnili ju verejnosti. Na prízemí v hlavnej hale zabezpečí kultúrnu zložku unikátne spojenie galérie umenia s kaviarenskou časťou, prednáškové auditórium a zážitková reštaurácia. Na vyšších podlažiach vytvoríme dynamický pracovný priestor s prízvukom na dizajn a flexibilitu bez kompromisov. Naši noví nájomcovia do tohto konceptu ideálne zapadli. Verím, že ich kvalitné služby poskytnú skutočný zážitok pre všetkých návštevníkov a zároveň ideálne doplnia jedinečnosť priestoru Jurkovičovej teplárne,“ hovorí Ján Bryndza, riaditeľ oddelenia leasingu v Penta Real Estate Slovensko.

„Budova Jurkovičovej teplárne nás svojím charakterom zaujala už dávnejšie, najmä pri návšteve okolitých umeleckých ateliérov,“ hovorí Zuzana Danková, výkonná riaditeľka a zakladateľka DOT. Espresso bar & Contemporary Art Gallery. „Atmosférou si táto jedinečná pamiatka doslova pýta umelecké využitie, a preto veríme, že je tým správnym miestom pre napĺňanie nášho dlhodobého poslania: približovať umenie a umelecké aktivity bližšie k verejnosti. Prepojením industriálneho prostredia s dobrou výberovou kávou a umením má tepláreň potenciál vytvoriť miesto, do ktorého sa návštevník bude s radosťou vracať.“

Celková plocha kaviarne dosiahne 200 štvorcových metrov. Nachádzať sa bude na prízemí teplárne, v ktorom bude okrem kaviarne prevádzkovať aj galériu, ktorá poslúži na organizáciu rôznych workshopov, výstav, besiedok a iných kultúrno-spoločenských aktivít.

Celková prenajímateľná plocha reštaurácie gastro skupiny Medusa dosiahne viac ako 700 štvorcových metrov a nachádzať sa bude taktiež na prízemí teplárne. Koncept reštaurácie je momentálne v procese tvorby, tak, aby čo najlepšie reflektoval na požiadavky nájomcu a unikátnosť teplárne.

Aktuálne fotografie Jurkovičovej teplárne:

O Jurkovičovej teplárni

Za architektúru adaptácie interiérových priestorov teplárne zodpovedá ateliér ADOM M STUDIO známeho architekta Martina Paška, ktorý sa podieľal na viacerých rekonštrukciách industriálnych pamiatok, napr. aj oceňovanej Elektrárni Piešťany. Obnovu plášťa budovy odborne zastrešuje spoločnosť PAMARCH, zameraná na ochranu, revitalizáciu a rekonštrukciu pamiatok.

Architektonické riešenie využíva voľný vnútorný priestor v hale kotolne a v turbínovej hale pre vstavbu nových konštrukcií a vytvára nové plochy a podlažia. Jurkovičova tepláreň tak poskytne unikátny coworkingový priestor. Možnosť prenájmu bude dostupná prostredníctvom služby flexibilného prenájmu BASE, ktorý Penta Real Estate predstavila len prednedávnom. Tepláreň bude otvorená aj pre širokú verejnosť. Komplexná rekonštrukcia budovy Jurkovičovej teplárne si vyžiada investíciu viac ako 11 miliónov EUR a jej dokončenie je plánované koncom roka 2020.

Poloha na mape

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím