Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. jún 2018
0
2770

Začala výstavba košického projektu Nová Terasa 3

Penta Real Estate začala s výstavbou rezidenčného projektu Nová Terasa 3 v Košiciach.
Začala výstavba košického projektu Nová Terasa 3

Už 3. etapa Novej Terasy prinesie 225 bytov v 5 bytových domoch s celkovou úžitkovou plochou bytov presahujúcou 14 000 m2. Projekt by mal byť dokončený v prvej polovici roka 2020.

V týchto dňoch sa zároveň spúšťa predaj bytov na Novej Terase 3, pričom v ponuke sú byty od 1 až po 4 izby. Bytové domy budú rôznej výšky, ktorá nepresiahne 8 nadzemných podlaží. Súčasťou projektu budú aj samostatné objekty občianskej vybavenosti, ktoré novým obyvateľom poskytnú základné služby.

„Nová Terasa 3 nadväzuje na úspech predchádzajúcich etáp a dokončuje development celého územia,“ hovorí Jozef Šimek, vedúci oddelenia predaja a marketingu v Penta Real Estate. „Záujemcom o nové bývanie ponúka nízkoenergetické byty so skvelými pôdorysmi s veľkou terasou a úžasným výhľadom na košické centrum mesta,“ dodáva.

Pod projekt sa podpísali architekti z ateliéru MOROCZ_TACOVSKY, spoluautorom architektonického návrhu sú Compass Architekti a SUPERATELIER.

„Napriek odlišnému architektonickému ateliéru, aj Nová Terasa 3 pokračuje v koncepte a priestorovom usporiadaní, ktoré kladie dôraz na dostatok verejného priestoru, zelene a detských ihrísk,“ hovorí Marcel Martišek, projektový manažér v Penta Real Estate.

Zároveň s 3. etapou sa stavia aj dopravné napojenie projektu na Triedu SNP, ktoré by malo byť dokončené už na jeseň tohto roka.

O projekte

Projekt Nová Terasa 3 sa nachádza v tesnom susedstve historického centra pri križovatke Ondavská. Tretia fáza Novej Terasy vzniká neďaleko predošlých dvoch etáp, no na samostatnom pozemku.

Nová Terasa prináša do Košíc modernú architektúru, obe predchádzajúce etapy projektu získali viacero ocenení, medziiným cenu Stavba roku 2017 a nominácie na viacerých prestížnych súťažiach, ako napríklad CE-ZA-AR, CIJ Awards Slovakia a Cena ARCH. Projekt je realizovaný vo viacerých etapách, prvá bola dokončená v roku 2013 a priniesla 165 bytov. V roku 2017 bola dokončená výstavba 2. etapy, jej súčasťou je 216 bytov a 48 rodinných domov. Obe etapy projektu sú už vypredané, informácie o Novej Terase 3 nájdu záujemcovia na webe www.novaterasa.sk.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím