Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. december 2021
1
745

Krátka rekapitulácia roku 2021 a PF 2022

Ďakujeme všetkým návštevníkom, prispievateľom i podporovateľom, za spoluprácu v uplynulom roku a veríme, že v budúcom roku spoločnými silami dokážeme ešte viac.
Krátka rekapitulácia roku 2021 a PF 2022

Aj v uplynulom, neľahkom roku, bolo naším cieľom prinášať objektívne informácie o architektonickom dianí na Slovensku.

Ďakujeme všetkým, ktorí architektúru podporujú akýmkoľvek spôsobom. Či teoreticky, alebo prakticky. Či v procese prípravných fáz, pri navrhovaní a projektovaní, alebo počas realizácie diel. Jednoducho všetkým, ktorým pojmy architektúra, dizajn, umenie a kvalita prostredia v ktorom žijeme niečo hovoria. Špeciálne ďakujeme partnerom, bez podpory ktorých by takýto projekt nemohol dlhodobo fungovať.

Uplynulý rok bol v mnohom špecifický. Najmä v zmenených podmienkach, v ktorých všetci fungujeme. 

Napriek tomu architektúra na Slovensku nestagnuje. Dôkazom sú aj výstupy prezentované na našich stránkach. Poctivo a priebežne mapujeme (nielen) slovenské architektonické dianie. 

V roku 2021 sme na stránkach ARCHINFO priniesli viac ako 1 020 vlastných redakčných článkov.

Prezentovali sme výber najzaujímavejších architektonických diel a predstavili nových 211 diel a projektov.

Publikovali sme ďalších 207 článkov na rôzne špecifické témy.

Čitateľov sme oboznámili s 378 podujatiami a súťažami.
Podrobne sme informovali o priebehu a výsledkoch architektonických súťaží na Slovensku. Pridali sme aj výber z významných súťaží zo širšieho okolia - spolu sme informovali o 27 ukončených súťažiach

Podieľali sme sa na organizovaní Ceny Dušana Jurkoviča

Nominovali sme tiež výber diel v rámci Ceny Európskej únie za súčasnú architektúru - Mies van der Rohe Award.

Pokračovali sme v spolupráci na iniciatíve ARCHDATA, ktorej cieľom je mapovať reálny obraz o stave architektonickej profesie na Slovensku.

Rozvíjali sme spoluprácu s partnermi v rámci V4. Pomohli sme s cezhraničnými výstavami a súťažami. Pracujeme aj na spoločnom projekte s cieľom prezentácie architektúry bloku V4 v širšom medzinárodnom kontexte.  

Ak Vám niečo chýba (alebo máte námety na uverejnenie) ozvite sa, radi to v rámci svojich možností a síl doplníme a napravíme. 

Progres sa nám môže podariť iba spoločnými silami, ak budeme spolupracovať a informovať o veciach, ktoré si zaslúžia širokú propagáciu

To čo robíme, robíme s láskou, najlepšie ako vieme a stíhame. Veríme, že v úzkej spolupráci s Vami budeme všetko robiť ešte lepšie. 

Teší nás, že každý rok naša čítanosť pravidelne stúpa. Jedineční návštevníci sa počítajú na státisíce a zhliadnutia stránky na milióny :-) Aj keď vieme, že pri takom špecializovanom obsahu a serióznom zameraní média kvantita nie je prvoradá. Práve naopak. Dôležité je byť prioritne dôveryhodným médiom. Seriózne informovať aj profesionálov, aj tých ľudí, ktorí už vedia (alebo tušia) že kvalita v architektúre a umení je obsiahnutá skôr vo vnútorných komplexných atribútoch, ako iba v prvoplánovej vonkajšej forme. 

Chceme tiež, aby architektúra a práca kreatívnych ľudí na Slovensku mala spoločenskú vážnosť, ktorú si v každej kultúrnej krajine zaslúži. Musíme ju preto spoločnými silami čo najširšie propagovať. O dôležitosti, zaujímavosti, užitočnosti (architektúry, dizajnu, umenia…) treba presviedčať dobrými príkladmi a zaujímavými príspevkami nielen odbornú verejnosť, ale aj zvyšných päť a pol milióna "nearchitektov" na Slovensku. Práve tí budú v prevažnej miere našimi budúcimi investormi.

Sme presvedčení, že sa nám to spoločnými silami podarí.

Prajeme všetkým mnoho úspechov v osobnom i profesionálnom živote. Veľa zdravia, šťastia a tvorivých síl v celom budúcom roku 2022!

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím