Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. október 2017
0
270

Medzinárodná konferencia Znečistené územia 2017

Znečistené územia sa stali jedným z globálnych problémov súčasnosti. Dostali sa do zorného poľa nielen odborníkov, ale zasahujú aj do každodenného života širokej verejnosti.
Medzinárodná konferencia Znečistené územia 2017

Konferencia Znečistené územia 2017 sa konala v hoteli Sorea Trigan na Štrbskom Plese v dňoch 16. až 18. októbra 2017. Organizačne a programovo ho zastrešovalo Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP) a Slovenskou geotechnickou spoločnosťou. Účasť v prípravných výboroch konferencie za českú stranu prijalo Ministerstvo životného prostredia Českej republiky (MŽP ČR). Odborným garantom podujatia bola sekcia geológie a prírodných zdrojov MŽP SR. Konferenciu otvorili za slovenskú stranu RNDr. Vlasta Jánová, PhD., generálna riaditeľka sekcie geológie a prírodných zdrojov MŽP SR a Ing. Matej Ovčiarka, generálny riaditeľ SAŽP. Za českú stranu sa 125 účastníkom podujatia prihovoril RNDr. Richard Přibyl, vedúci oddelenia sanácie z odboru environmentálnych rizík a ekologických škôd MŽP ČR.

Konferencia sa stala významným medzinárodným fórom pre legislatívu, politiku, výskum aj technológie v oblasti kontaminovaných území a sanáciu znečistenej pôdy, horninového prostredia a podzemnej vody. Na tohtoročnom podujatí sa zúčastnili zástupcovia ministerstiev, odborných organizácií, súkromných spoločností, vedeckých aj vzdelávacích inštitúcií zo Slovenska a Českej republiky. Podujatie svojimi príspevkami podporili aj experti z talianskej spoločnosti SOGESID, s ktorou SAŽP rozvíja spoluprácu už od konca r. 2016. SOGESID je internou odbornou zložkou talianskeho Ministerstva životného prostredia, krajiny a mora a Ministerstva infraštruktúry a dopravy v oblasti tvorby a ochrany životného prostredia. Za urbanistickú obec vystúpila so svojím príspevkom Ing. Anna Dobrucká zo Združenia pre urbanizmus a územné plánovanie na Slovensku, ktoré je jedným z členov Spolku architektov Slovenska.

Slovenskí a českí odborníci na konferencii prezentovali množstvo realizovaných prác za posledné programové obdobie, a to nielen v oblasti prieskumu, sanácie a monitorovania environmentálnych záťaží, ale aj v oblasti hodnotenia rizík, budovania informačného systému, základného a aplikovaného výskumu či informovania širokej aj odbornej verejnosti. Takisto informovali o zámeroch do najbližších piatich rokov, ktoré budú finančne kryté predovšetkým zo zdrojov alokovaných v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia na Slovensku a Operačného programu Životné prostredie (OPŽP) Národného programu Životné prostredie (NPŽP) v Českej republike. Na konferencii odznela aj potreba užšej spolupráce s odborníkmi z iných oblastí, predovšetkým tých, ktorí sa aktívne podieľajú na tvorbe a ochrane krajiny – urbanistov, krajinných ekológov a územných plánovačov.

Platný legislatívny rámec pre manažment environmentálnych záťaží a ochranu pôdy, jeho implementácia do praxe a na Slovensku navyše aj moderný informačný systém posúvajú Slovenskú a Českú republiku na popredné miesta v riešení tejto problematiky v celoeurópskom meradle.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím