Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. marec 2023
0
33

Deadline na prihlasovanie diel do Českej cena za architektúru 2023 je 13 apríl

Česká komora architektov vyhlásila 8. ročník Českej ceny za architektúru. Slovensko má už tradične zastúpenie v medzinárodnej odbornej porote.
Deadline na prihlasovanie diel do Českej cena za architektúru 2023 je 13 apríl

 

Česká komora architektov vyhlásila 8. ročník Českej ceny za architektúru. Súťažná prehliadka je otvorená architektonickým realizáciám postaveným na území Českej republiky za posledných päť rokov. Architekti do nej môžu svoje diela prihlasovať do 13. apríla 2023.

Už tradične kredit Českej ceny za architektúru podporuje prestížna sedemčlenná medzinárodná porota. Význam Českej ceny za architektúru je okrem iného v celoročnej a regionálnuej propagácii architektúry. Prihlasovanie prebieha formou on-line formulára a nie je spojené so žiadnymi nákladmi zo strany súťažiacich architektov. Výsledky budú vyhlásené na slávnostnom galavečeri, ktorý sa uskutoční v novembri 2023. 

O výsledkoch bude rozhodovať medzinárodná odborná porota, ktorá v prvom kroku do konca mája 2023 vyselektuje užší okruh nominovaných diel. Z tohto počtu následne v septembri vyberie zhruba 5 až 10 prác, ktorým bude udelené čestné označenie Finalista ČCA, a z ktorých zvolí držiteľa hlavnej ceny. Udelená bude tradične aj cena za výnimočný počin, ktorej výber vykonáva Akadémia a Grémium ČCA, a ceny partnerov,  laureátov  ktorých navrhujú partneri ceny. Výsledky posledného ročníka si môžete pozrieť tu, nominácie napríklad tu.

Medzinárodná odborná porota

Prácu českých architektov bude tradične hodnotiť sedem erudovaných zahraničných expertov.
Sú nimi architektka Gilma Teodora Gylytė (Litva), architekt a urbanista Joakim Lindmarker (Švédsko), architekt, krajinársky architekt a urbanista Winy Maas (Holandsko), architekt Oliver Sadovský (Slovensko), architektka Taba Rasti (Španielsko), architekt Deyan Sudjic (Veľká Británia) a krajinárska architektka Maike van Stiphout (Holandsko).

0
Facebook

Kto sa môže do Českej ceny za architektúru prihlásiť?

Do súťažnej prehliadky, ktorá zámerne nemá stanovené žiadne kategórie, môžu v roku 2023 autori prihlásiť svoje diela realizované na území Českej republiky za posledných päť rokov. Ide teda o dokončené stavby postavené od januára 2018 do decembra 2022. Z prihlásenia do súťaže sú pritom vylúčené tie diela, ktoré sa v minulom i predminulom ročníku dostali do užšieho okruhu nominácií. Architekti môžu svoje realizácie vložiť do jednoduchého on-line formulára. Na rok 2023 Česká komora architektov chystá rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch regionálne akcie spojené ako s prezentáciou finalistov ročníka 2022, tak s budúcimi nominovanými dielami na rok 2023.

Akadémia České ceny za architektúru

Okrem diel, ktoré prihlásia autori sami, môže iniciovať prihlásenie pozoruhodných stavieb aj Akadémia Českej ceny za architektúru. V jej gescii je tiež nominácia na výnimočný počin v oblasti architektúry.

Poloha na mape

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím