Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Gerhardt Braun Slovakia k.s.

Pivničné kobky

Drobného 27
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Reynaers systems spol. s r.o.

Prievozská 2/ A
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
3. apríl 2018
0
212

LaUrBa #3: Nahradí rozum živelnosť?

Laboratórium Urbanizmu Bratislavy je novou platformou, ktorá umožní prezentáciu rôznych názorov- či už vďaka samotným diskutujúcim alebo divákom
Začiatok4.4.2018
17:00
Koniec4.4.2018
19:00
MiestoNová Cvernovka, Račianska
AdresaRačianska 1575/78,
Bratislava, ,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktElégia Štrbová
0907 698 140
info@nadaciacvernovka.sk

    Už pravidelné diskusie s názvom LaUrBa v Novej Cvernovke tentokrát rozvinú témy, ktoré prináša architektonické usporiadanie centra hlavného mesta. LaUrBa- teda laboratórium urbanizmu je stretnutím a hlasnou úvahou s odborníkmi na ponúkané témy. Stretnutie sa nevyhýba dialógu s nadšencami architektúry, aktivistami vo verejnom dianí, či záujemcom o funkčné a harmonické nažívanie v meste. LaUrBa sa primárne zameriava na Bratislavu, no cudzie jej nie sú ani ostatné mestá, či zahraničie- vychádza však z miesta, ktoré jej usporiadatelia a hostia obývajú, v ktorom pracujú, do ktorého zasahujú. Laboratórium Urbanizmu Bratislavy je vznikajúcou platformou, ktorá umožní prezentáciu rôznych názorov na pôde transformovanej Cvernovky na Račianskej ulici. Bratislava je dynamické, neustále sa meniace mesto. Jestvujúce inštitúcie koordinujúce jeho rozvoj nestíhajú reagovať a nemajú ani koncepciu ako postupovať...

   V roku 2017 sa uskutočnilo prvé stretnutie (18. december) s témou: Bratislava a kataster mesta. Mesto nie je možné plánovať, regulovať bez vnímania jeho okolia.

   Rok 2018 ponúkol druhé stretnutie (14. február) s témou: Doprava v Bratislave, pred kolapsom alebo pred riešením? Štyria hostia prezentovali názory k nárastu dopravnej záťaže, chýbajúcej infraštruktúre, ale aj k perspektíve- upokojenie dopravy a parkovacia politika v meste.

    4. apríla sa bude v sále Novej Cvernovky skupina odborníkov zameriavať na centrum mesta. Na otázky návštevníkov odpovedia členky občianskeho združenia PUNKT, ktoré sa podieľajú na akcii Dobrý Trh- Barbara Zavarská a Lívia Gažová. Dobrý Trh je tradičným stretnutím priaznivcov lokálnych značiek a ich produktov, kultúry a najmä v sebe nesie odkaz otvoreného susedstva, ktoré je ochotné zdieľať a byť prístupné verejnosti. Dobrý Trh strieda v priebehu roka tri lokality a to Panenskú ulicu, Jakubovo námestie a okolie Starej Tržnice. Je ideálnym miestom pre širokú verejnosť- od rodičov s deťmi po seniorov, takto ponúka naozajstný zážitok z mesta.

   Ďalším hosťom bude Ing. arch. Jelena Plecnerová, ktorá sa podieľala na vypracovaní urbanistickej štúdie zóny Chalupkova. Tá sa zameriava na ohraničenie mestskej časti Staré Mesto zo strany Mlynské nivy, Lendererova, Košická a Karadžičova ulica- v blízkosti Twin City. Štúdiá sa zaoberajú práve nárastom novovznikajúcich budov v tesnej blízkosti historických subjektov.

   Ku novovznikajúcim budovám sa vyjadrí aj člen marketingového oddelenia HB Reavis- Sebastian Revay.

   Zo správy mesta Bratislava diskusiu navštívi poslanec hlavného mesta Ing. arch. Branislav Kaliský, ďalšími hosťami sú urbanista Ing. arch. Vladimír Hrdý a Ing. Arch. Peter Žalman, iniciátor LaUrBa.

   Základnými otázkami, na ktoré sa toto zaujímavé zoskupenie diskutujúcich pokúsi nájsť odpovede, budú napr. či je možné stavať ďalšie budovy bez doriešenia dopravy? Čo spôsobí dokončenie viacerých budov v zóne Chalupkova do roku 2020? Možno bez prehodnotenia Územného plánu mesta BA spustiť projekt Spojená BA? Aké sú ešte územné rezervy nového širšieho centra BA? Dokáže sa mesto obnoviť zvnútra nielen pod tlakom peňazí a nových investícií ?

   V prípade, že vám tieto otázky nie sú ľahostajné, pokojne navštívte Novú Cvernovku 4. apríla o 17:00 hodine.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím