Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
11. november 2019
0
75

Singularch 2019: Langarita–Navarro Arquitectos

Čerstvé Ovocie a Archtung vás srdečne pozývajú na prednášku španielskeho architektonického ateliéru Langarita–Navarro Arquitectos.
Začiatok20.11.2019
20:00
Koniec20.11.2019
23:00
MiestoPistoriho Palác
AdresaŠtefánikova 25,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMartin Brix
+421 907 295 678
brix@cerstveovocie.sk

"Vždy sa snažíme pracovať v kontexte inovácií; kladieme si nové otázky a snažíme sa na ne odpovedať iným spôsobom. Z ekonomického hľadiska môžeme uvažovať o tom, že vykonávame postup znižovania mierky, pretože sa snažíme nikdy neopakovať to isté riešenie. To je naším palivom, ktoré nás vedie k veľmi vysokej úrovni dokonalosti. Pre nás je to životne dôležité, určite náročné, ale dôležité," Langarita–Navarro Arquitectos.

Langarita–Navarro Arquitectos
Langarita–Navarro Arquitectos

Maria Langarita a Victor Navarro od roku 2005 tvoria dvojicu mladej španielskej architektonickej generácie. Svojím špecifickým prístupom v tvorbe obohacujú každý svoj koncept rôznorodej mierky rukopisným temperamentným zmyslom pre detail. Obaja vyštudovali Ph.D. na ETSA Madrid, kde M. Langarita prednáša, a V. Navarro so skúsenosťami z Harvardskej fakulty dizajnu súčasne vyučuje na Universidad Europea de Madrid. Ich tvorbou sa zásluhovali o niekoľko medzinárodných ocenení, ako je napríklad special mention for emerging architects of the European Union Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe za projekt Red Bull Academy of Music, alebo aj ar + d Prize for Emerging Architecture (2012), a taktiež niekoľko národných ocenení, vrátane ceny Bienále španielskej architektúry a urbanizmu (2013).

‘Esa cosa rosa’ (Valencia, 2018)
‘Esa cosa rosa’ (Valencia, 2018)Autori: Langarita-Navarro
Baladrar House (Alicante, 2006-2013)
Baladrar House (Alicante, 2006-2013)Autori: Langarita-Navarro, Foto: Luis Diaz Diaz
Embodied Pelt Shenzhen (Shenzhen, 2015)
Embodied Pelt Shenzhen (Shenzhen, 2015)Autori: Langarita-Navarro

Pred hlavnou prednáškou sa uskutoční tradičný formát AKO SA TO s podtitulom "Prax za hranicami". Ako odlišná je architektonická prax v inej krajine či na inom kontinente? Ako si vybrať dobrú stáž? Dokáže si slovenský architekt vybudovať zázemie na zahraničnej scéne? Prax za hranicami Slovenska reprezentuje mnoho rozličných ciest. Od stáže vo forme tvorby fyzických modelov tisícich verzií jednej budovy, cez deadline realizačného projektu mrakodrapu za jeden mesiac alebo vytvorenie vlastného unikátneho konceptu, až po úspešné vedenie svojho vlastného ateliéru, sa architekt stretáva najmä s odlišnou kultúrou a inou mentalitou spoločnosti. Po absorbovaní týchto skúseností a oslobodenia sa v inom prostredí prinášajú architekti či už pri krátkodobom alebo dlhodobom návrate do rodnej krajiny nový vietor v rôznorodých mierkach a sférach architektúry. Jednými z týchto architektov sú aj hostia diskusie Martin Mikovčák, Peter Hubinský, Marián Stanislav a Igor Marko.

Program:
20.11.2019 / Pistoriho Palác – Štefánikova 25, Bratislava

  • 18:00 / AKO SA TO: Prax za hranicami / diskutujú: Martin Mikovčák (Ark-Shelter), Peter Hubinský (Vallo Sadovsky Architects), Marián Stanislav (MAPA / Vallo Sadovsky Architects), Igor Marko (Marko&Placemakers), moderuje: Zuzana Duchová
  • 20:00 / Langarita-Navarro (Madrid, ESP) / María Langarita, Víctor Navarro
    Prednáška v anglickom jazyku.

SINGULARCH je sériou prednášok z oblasti architektúry a urbanizmu, presahujúc do medziodborových sfér. Cieľom projektu je priblíženie problematiky formovania nášho okolia, nielen po stránke architektonickej, urbanistickej ale aj psychologickej a sociologickej. Hlavným zámerom SINGULARCHU je prínos osvedčených a účinných postupov zo sveta a predstavenie jedinečných projektov priamo od tvorcov. Forma prednášok a diskusií má byť prínosom pre odbornú verejnosť a študentov architektúry, vzdelávaním pre každého, ako aj prvým krokom k určitej zmene a vyvolaniu záujmu o dianie u nás. Od roku 2012 sa predstavili architekti: Ronald Rietveld (Rietveld Landscape, Amsterdam), Kersten Geers (OFFICE Kersten Geers David Van Severen, Brusel), RAUM (Nanntes), FALA (Porto), Bureau B+B (Amsterdam), FAKT (Berlín), RAAMWERK (Brusel), CIRCOLO-A (Janov), TAB (Viedeň), Toni Gironés Saderra (Barcelona), ORA (Znojmo) a KOSMOS (Moskva).

Viac informácií na cerstveovocie.sk alebo FB.

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím