Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
14. november 2019
0
140

Spoločnosť Xella Slovensko získala tretie miesto v súťaži Firma roka

Týždenník TREND hodnotil slovenské firmy.
Spoločnosť Xella Slovensko získala tretie miesto v súťaži Firma roka

(Zdroj: PR XELLA) Ekonomický týždenník TREND v 22. ročníku súťaže udelil výročné ceny za mimoriadne podnikateľské výsledky v kategórii Firma roka, Banka roka a Poisťovňa roka podľa ekonomických ukazovateľov. Odovzdávania cien, ktoré sa konalo 5. novembra 2019 v budove Slovenskej filharmónie, sa ako zástupca jednej z nominovaných spoločnosti zúčastnil Ing. Peter Markovič, generálny riaditeľ Xella CZ a Xella Slovensko.

V najprestížnejšej kategórii Firma roka sa naša spoločnosť Xella Slovensko, spol. s.r.o. umiestnila na skvelom treťom mieste. O ocenených rozhodujú dosiahnuté výsledky hospodárenia a hodnotiaci model, ktorý ich porovnáva. O víťazoch nerozhoduje ani anketa ani komisia, týždenník Trend oceňuje spoločnosti, ktoré posilnili svoje postavenie na trhu a zároveň zvýšili alebo udržali vysokú prevádzkovú výkonnosť či ziskovosť. Hoci sa ceny spájajú s aktuálnym rokom, aktuálne výsledky vôbec nezohľadňujú, pretože ešte nie sú známe. Rozhodujúce sú výsledky za predchádzajúci rok a pri niektorých ukazovateľoch 3 roky. „Vlani vo výrobe závodu Xella Slovensko v Zemianskych Kostoľanoch pracovalo vyše sto ľudí na štyri smeny a sotva stíhali zabezpečiť vysoký dopyt po materiáloch z produkcie závodu. V posledných troch rokoch tržby spoločnosti rástli dvojciferným tempom na aktuálnych takmer 30 miliónov eur,“ uviedol k hodnoteným kritériám vo vzťahu ku Xella Slovensko týždenník Trend.

Okrem ekonomiky však bol týždenníkom pozitívne hodnotený tiež celkový prístup k inováciám a spoločensky prospešnej činnosti. „Úspešný príbeh podniku Xella Slovensko vidieť aj na investíciách – vlani firma naliala do rozvoja výroby a inovácií vyše pol milióna eur. Aktívna je v oblasti zodpovedného podnikania – už takmer štvrť storočia je známa v odborných kruhoch podporou vysokoškolákov cez architektonické súťaže, webináre či granty. Podobným spôsobom sa podieľa aj na vzdelávaní stredoškolákov a učňov, hľadajúcich uplatnenie v odbore murár,“ napísal týždenník Trend k úspechu spoločnosti.

Generálny riaditeľ Ing. Peter Markovič pri príležitosti dosiahnutia tohto umiestnenia ocenil najmä tímovú prácu a atmosféru podniku. „Ďakujem všetkým kolegom naprieč celou štruktúrou firmy, ktorí nám pomáhajú dosahovať tieto merateľné a vyčísliteľné úspechy. Verím, že im to stabilitou na trhu a zodpovednosťou v našom prístupe k nim dokážeme oplatiť.“

Foto: Maňo Štrauch

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím