Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
14. november 2019
0
82

Spoločnosť Xella Slovensko získala tretie miesto v súťaži Firma roka

Týždenník TREND hodnotil slovenské firmy.
Spoločnosť Xella Slovensko získala tretie miesto v súťaži Firma roka

(Zdroj: PR XELLA) Ekonomický týždenník TREND v 22. ročníku súťaže udelil výročné ceny za mimoriadne podnikateľské výsledky v kategórii Firma roka, Banka roka a Poisťovňa roka podľa ekonomických ukazovateľov. Odovzdávania cien, ktoré sa konalo 5. novembra 2019 v budove Slovenskej filharmónie, sa ako zástupca jednej z nominovaných spoločnosti zúčastnil Ing. Peter Markovič, generálny riaditeľ Xella CZ a Xella Slovensko.

V najprestížnejšej kategórii Firma roka sa naša spoločnosť Xella Slovensko, spol. s.r.o. umiestnila na skvelom treťom mieste. O ocenených rozhodujú dosiahnuté výsledky hospodárenia a hodnotiaci model, ktorý ich porovnáva. O víťazoch nerozhoduje ani anketa ani komisia, týždenník Trend oceňuje spoločnosti, ktoré posilnili svoje postavenie na trhu a zároveň zvýšili alebo udržali vysokú prevádzkovú výkonnosť či ziskovosť. Hoci sa ceny spájajú s aktuálnym rokom, aktuálne výsledky vôbec nezohľadňujú, pretože ešte nie sú známe. Rozhodujúce sú výsledky za predchádzajúci rok a pri niektorých ukazovateľoch 3 roky. „Vlani vo výrobe závodu Xella Slovensko v Zemianskych Kostoľanoch pracovalo vyše sto ľudí na štyri smeny a sotva stíhali zabezpečiť vysoký dopyt po materiáloch z produkcie závodu. V posledných troch rokoch tržby spoločnosti rástli dvojciferným tempom na aktuálnych takmer 30 miliónov eur,“ uviedol k hodnoteným kritériám vo vzťahu ku Xella Slovensko týždenník Trend.

Okrem ekonomiky však bol týždenníkom pozitívne hodnotený tiež celkový prístup k inováciám a spoločensky prospešnej činnosti. „Úspešný príbeh podniku Xella Slovensko vidieť aj na investíciách – vlani firma naliala do rozvoja výroby a inovácií vyše pol milióna eur. Aktívna je v oblasti zodpovedného podnikania – už takmer štvrť storočia je známa v odborných kruhoch podporou vysokoškolákov cez architektonické súťaže, webináre či granty. Podobným spôsobom sa podieľa aj na vzdelávaní stredoškolákov a učňov, hľadajúcich uplatnenie v odbore murár,“ napísal týždenník Trend k úspechu spoločnosti.

Generálny riaditeľ Ing. Peter Markovič pri príležitosti dosiahnutia tohto umiestnenia ocenil najmä tímovú prácu a atmosféru podniku. „Ďakujem všetkým kolegom naprieč celou štruktúrou firmy, ktorí nám pomáhajú dosahovať tieto merateľné a vyčísliteľné úspechy. Verím, že im to stabilitou na trhu a zodpovednosťou v našom prístupe k nim dokážeme oplatiť.“

Foto: Maňo Štrauch

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím