Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
2. august 2016
0
456

FarmBot - automatický záhradník

Pri návrhu exteriérov možno v budúcnosti bude stačiť posunúť náš digitalizovaný projekt robotovi, ktorý nielen uskutoční výsadbu podľa nášho zámeru, ale postará sa aj o jej údržbu, obnovu (i prípadný zber... s odovzdaním produktov robotickému kuchárovi).
FarmBot - automatický záhradník

Za približne 4 000 dolárov (+ 250 dolárov doprava do Európy) si môžete už objednať relatívne revolučné zariadenie FarmBot, ktoré v sebe kombinuje tri technologické fenomény, ktoré sa v posledných rokoch presadzujú stále viac v najrôznejších ľudských činnostiach - robotizácia, umelá inteligencia a tlač komponentov 3D na tlačiarni. Jeho cieľom je pritom "len" vysádzať rastlinky a starať sa o ne.

Funguje v pricípe ako 3D tlačiareň.  Len namiesto tlače z roztaveného plastu výmenné hlavice vedia vysádzať semená rastlín, polievať a hnojiť ich, odstraňovať burinu... a prípadne ďalšie činnosti, ktoré budú naprogramované a budú ich zvládať rôzne dodávané hlavice.

Farmbot je open-source projekt, ktorý sa dostal do finále súťže Hackaday Prize.  Skladá sa z nosnej konštrukcie, krokových motorov NEMA 17, počítača Raspberry Pi 2 a Arduino Mega 2560. Kalifornská spoločnosť stojaca za jeho výrobou vyzberala už viac ako 500 tisíc dolárov od spustenia kampane. To je vyše päťnásobok požadovanej čiastky. Výrobca predpokladá predaj prvých kusov začiatkom februára 2017.

Ovládanie zariadenia je veľmi jednoduché. Je na postavené na open source systémoch.

Takže už onedlho budú naše domy tlačiť v mierke 1:1 3D tlačiarne a záhradky budovať a udžiavať takisto roboty (?)

Na plánovanie výsadby nepotrebujete žiadne zručnosti programátora. Nastavenie robota je veľmi intuitívne. Pripomína skôr počítačovú hru. V počítači si nastavíte o aké rastliny máte záujem, koľko a vakých rozostupoch by ich malo byť. Robotovi zadáte podmienky pestovania, ako je frekvencia polievania, svetlo, vzájomné odstupy rastlín a iné... Potom už iba pozorujete výsledok.

617943
Youtube
737701
Youtube
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím