Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. január 2023
0
1577

La Vida Residence, Praha

Neveľká mierka, zmysel pre detail.
La Vida Residence, Praha
Autori: Ing. arch. Vladimír Vašut, Ing. arch Erika VašutováSpolupráca: MgA. Viktor Vlach, MgA. Tereza Vojtěšková, Ing. arch. Anna-Marie ČernáNávrh: 2016 - 2018Realizácia: 2019 - 2022Adresa: Šífařská , 147 00 12, Praha, Česká republikaPublikované: 21. január 2023

Polyfunkčný dom z dielne  pražského ateliéru under-construction architects. Efektívne riešené malé prenajímateľné byty dopĺňa nadštandardná infraštruktúra a spoločné priestory, vrátane rozľahlej strešnej terasy. 

Pravidelný rastr a přísná forma domu vychází ze snahy vytvořit objekt funkčně i dispozičně co nejjednodušší... 

...vysvetľujú autori. Racionálny priestorový rámec dopĺňajú dynamické elementy fasády. Nerezové prúty obaľujú fasádu a plynule prechádzajú až do zábradlí balkónov a terás. Súčasne slúžia ako celoplošná treláž pre popínavú zeleň, šplhajúcu sa zo zeme aj strešnej záhrady.

Funkčne je objekt rozdelený na tri časti. Časť prízemia, orientovanú do predpolia s parkovaním, využívajú obchodné priestory. Do zvyšných priestorov umiestnili autori pivničné kobky a zázemie nájomných bytov - práčovňu, sušiareň, a sklady. Osou domu prechádza jednoramenné schodisko, centrálna chodba je zakončená výťahom.

Nad preskleným partrom sa nachádzajú dve obytné podlažia. Na druhom a treťom nadzemnom podlaží sa nachádza celkom 20 bytových jednotiek (12 bytov 1 + kk a a 8 bytov 2 + kk) určených na prenájom. Byty sú prístupné z rozmerného centrálneho priestoru schodiska.

Obytné miestnosti apartmánov obiehajú po celom obvode domu. K centrálnemu priestoru prislúcha menší vnútorný trakt s hygienou a vstupmi.

Plochu kratších fasád využívajú dvojizbové byty. Pozdĺž dlhších obvodových stien sú sústredené garsónky. Dispozície obytných podlaží sú identické, s výnimkou posunutia balkónov, ktoré rytmizujú fasády.

Chýbajúca záhrada na úrovni terénu podporila myšlienku vzniku komunitnej pobytovej plochy so zeleňou na streche. Zázemie strešnej terasy tvorí vonkajší kuchynský kút s grilom a sedením. Prístup umožňuje vnútorné schodisko aj výťah.

Situácia
SituáciaAutor: under-construction architects
Pôdorys 1. NP
Pôdorys 1. NPAutor: under-construction architects
Pôdorys 2. NP
Pôdorys 2. NPAutor: under-construction architects
Pôdorys 3. NP
Pôdorys 3. NPAutor: under-construction architects
68
Youtube

Poloha diela

Ing. arch. Vladimír Vašut
Ing. arch Erika Vašutová
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím