Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. december 2016
0
574

Administratívne centrum

Návrh kancelárskych priestorov pre komerčnú spoločnosť
Administratívne centrum
Ateliér: PRE_UM architekti, ER AtelierAutori: Ing. Mgr. art. Pallo Pilař, Ing. Roman Ruhig, Ing. Filip Bránický, Ing. Ema KiabováNávrh: 2016 - 2016Realizácia: 2017 - 0Adresa: Bratislava, SlovenskoPublikované: 13. december 2016

Tvorba vhodného pracovného prostredia je zložitý proces, pričom najdôležitjšiu úlohu zohráva aj fakt, že pracujúci človek trávi v tomto prostredí 1/3 dňa. V dnešnej dobe predovšetkým veľké spoločnosti investovaním finančných prostriedkov do racionalizácie a zlepšovania pracovného prostredia vytvárajú kvalitnejšie podmienky na zvyšovanie pracovného výkonu zamestnanca a tým zvyšujú návratnosť investovaných prostriedkov. Pracovné prostredie je zároveň jedným z významných faktorov, ktorý ľudia zvažujú pri výbere povolania, ale aj pri zotrvaní v ňom. Pozitívne a negatívne faktory pracovného prostredia ovplyvňujú správanie, nálady, pocity zamestnanca a odzrkadľujú sa predovšetkým na jeho práci, výkone a zdravotnom stave. Z tohto dôvodu je nesmierne dôležité, aby zamestnávatelia v spolupráci s architektmi vytvárali vhodné pracovné prostredie pre svojich zamestnancov a dbali na pohodlné a kompaktné  priestorové a funkčné riešenie pracoviska. Pri návrhu je dôležité zaoberať sa nielen estetickým výsledkom ale aj faktormi ako hluk, osvetlenie, mikroklíma (teplota, prašnosť...), ktoré v nežiaducej miere treba prostredníctvom správneho dizajnu eliminovať.

Stretávacia plocha
Stretávacia plocha

Pri návrhu sme brali do úvahy všetky vyššie spomínané informácie a chceli sme do veľkej mery  vytvoriť domácku, útulnú a kontaktnú atmosféru, kde sa človek cíti pohodlne a nechce sa mu odísť. Prístup z chodby s výhľadom cez  priestor evokuje profesionálnosť a dobrý vkus – lebo prvý dojem rozhoduje. Pri vstupe do rekonštruovanej sekcie postrehnete elegantnú uhladenosť a prítmie spoločných priestorov, ktoré okamžite nahradí záplava svetla, výhľadu a priamočiarosti. Priestor je členený veľmi jednoznačne v dvoch smeroch: funkčne - na otvorené pracovné priestory sústredené pozdĺž celopresklenej fasády, ktorá ich dokonale osvetľuje a obslužné priestory vyžadujúce určitú mieru uzatvorenosti situované pozdĺž vnútornej steny a vonkajšieho parapetu, ktoré sú od seba oddelené len vstavaným nábytkom a sú priechodné. Pocit otvorenosti znásobuje konzekventné zjednotenie výškových rovín definované spodnou hranou originálneho betónového podhľadu. Priestor sa tak redukuje na sústavu jednotlivo pracovných a skupinovo pracovných častí.

Pôdorys
Pôdorys

Ďalším aspektom je ľudský faktor. Hodnoty vytvárajú práve ľudia, ktorí tu pracujú. Preto musí mať priestor aj určité nadstavbové kvality. Príjemné a kultúrne pracovné prostredie vytvára predpoklady, aby sa ľudia cítili dobre a podávali dobré pracovné výkony.  Výhodou je oddychový kút,s húpačkami,  kde sa môžu zamestnanci stretnúť a sadnúť si na kávu počas prestávky a vzájomne sa socializovať pomocou jednoduchých aktivít, ako výmenou kníh v zriadenej knižničke.

Záverečná fotogaléria za článkom

Ing. Mgr. art. Pallo Pilař
Ing. Roman Ruhig
Ing. Filip Bránický
Ing. Ema Kiabová
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím