Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
17. júl 2018
0
740

Ateliér Menšík Skrušný, Brno

Projekt a realizácia kancelárie pre vlastný architektonický ateliér.
Ateliér Menšík Skrušný, Brno
Autori: David Menšík, Ing. arch. Petr Skrušný, Petr SkrušnýNávrh: 2016 - 2017Realizácia: 2017 - 2017Adresa: Kolejní 3100/18 , Brno, Česká republikaPublikované: 6. september 2018

Ako pracujú architekti? Podoby sú rôzne. Dnes predstavujeme prostredie jedného z brnianskych ateliérov. Účelný interiér pre tvorivú prácu i komunikáciu s klientmi.

Pracovisko

“Při tvorbě našeho společného ateliéru jsme byli omezeni předem danou dispozicí železobetonové stavby ve které se náš ateliér nachází. Ateliér je tak mírně uzpůsoben původnímu účelu prostor,” približujú východiská návrhu autori.

Pôdorys
PôdorysAutor: Ateliér Menšík Skrušný

Pri vstupe do ateliéru sa návštevník ocitne v malej predsieni s koženou sedacou súpravou. pozdĺž celého, inak monochromatického, pracoviska prebieha stena obložená tmavou dyhou s výraznou kresbou dreva. V predsieni, nad sedacou súpravou, je do nej vyrezané logo ateliéru, ktoré je podsvietené LED pásom.

Odolná podlaha z tkaného vinylu bola zvolená najmä z praktických dôvodov. Ľahko umývateľný materiál zabezpečuje jednoduchú údržbu. Nábytok s bielym laminátovým povrchom plynule prechádza do nábytkovej steny s osvetlenými úložnými priestormi a policami, ktoré sú určené pre publikácie a architektonické modely. Ergonómiu pracoviska dotvára kvalitné sedenie.

Denné svetlo sa do interiéru dostáva cez vysoko položené pásové okná. Namiesto klasických podhľadov je v ateliéri použitý napínaný membránový strop, ktorý zabezpečuje “neviditeľnú” integráciu rozvodov a svietidiel. Výhodou je tiež mäkké difúzne svetlo, ktoré zabezpečuje vhodné osvetlenie, najmä v zimnom období a večerných hodinách. Čelná stena je natretá whiteboardovou farbou, ktorá je popisovateľná fixkou. Slúži ako veľká tabuľa.

Otvorené pracovisko je stavebne oddelené od zasadacej miestnosti prepojenej s kuchynkou. Rokovací stôl osovo nadväzuje na pásové okná. Zadná stena obložená dyhou “ukrýva” bezzárubňové dvere do hygieny, sprchy, a príručného skladu. Protiľahlá stena je celá využitá ako kuchynská linka s úložnými priestormi. Obklad za kuchynskou linkou je z kontrastného čierneho skla.

Poloha diela

David Menšík
Ing. arch. Petr Skrušný
Petr Skrušný
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím