Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. apríl 2022
0
1468

Ateliér architektov - LANG BENEDEK ASSOCIATED ARCHITECTS

Útulné pracovisko s vyjadrením identity tvorivého kolektívu.
Ateliér architektov - LANG BENEDEK ASSOCIATED ARCHITECTS
Autori: Ing. arch. Borislav Benedek, Ing. arch. Michal Lang, Ing. arch. Sláva MrázikováInvestor: LANG BENEDEK ASSOCIATED ARCHITECTS Podlažná plocha: 99 m2Návrh: 2021 - 2021Realizácia: 2021 - 2021Adresa: Dunajská 6, Bratislava , SlovenskoPublikované: 14. apríl 2022

V posledných rokoch sme publikovali viacero priestorov (ateliérov), ktoré reflektujú individuálne požiadavky na prostredie pre tvorivú prácu a komunikáciu s klientmi. (Výber súvisiacich článkov nájdete pod textom).

Aktuálna realizácia ateliéru LANG BENEDEK ASSOCIATED ARCHITECTS pretvára štandardný kancelársky interiér v polyfunkčnom objekte na Dunajskej ulici na otvorený priestor so zapamätateľným vizuálom.

Foto: WELINNA

 Viac slovami autorov:

Ateliér v polyfunkčnej budove na Dunajskej ulici v Bratislave vznikol na mieste pôvodných kancelárskych priestorov. Odstránenie všetkých sadrokartónových priečok otvorilo interiér prieniku denného svetla do celej hĺbky dispozície, až k rokovacej miestnosti a skrytej vstavanej kuchynke. 

Návrh je koncipovaný so zámerom maximálne uľahčiť pohyb a komunikáciu. Zámerom bolo vytvoriť v klasickom kancelárskom priestore ateliérovú atmosféru v podobe dvoch pracovných ostrovov. Dôležitou výtvarnou a psychologickou súčasťou interiéru je zeleň. Zvolená zemitá (terakota) farebnosť koberca a kvetináčov podporuje prírodné prvky. Obdobná farebná kombinácia je použitá aj na fasádach neďalekých družstevných domov od architekta Emila Belluša, ktoré považujeme za výraznú identitu genia loci lokality.

Ateliér je vizuálne aj pocitovo prepojený s veľkou drevenou terasou doplnenou o rovnaké terakotové kvetináče. Nábytok na mieru využíva prírodné materiály. Stoly a skrine sú zhotovené z brezovej preglejky a kruhový stôl v celopresklenej zasadačke z čiernej matnej žuly. Akustické lamely pri vstupe a v rokovacej miestnosti prekrývajú existujúce vedenie vzduchotechniky.

Priestorové a farebné riešenie s jasnou kompozíciou zjednocuje východiskový nesúrodý pôdorysný tvar a vytvára útulné pracovné prostredie s vyjadrením identity architektonického ateliéru. Požiadavka na zelenú mobilitu si vyžiadala doplniť sprchový kút a konzoly na bicykle.

Schematický pôdorys
Schematický pôdorysAutor: LANG BENEDEK ASSOCIATED ARCHITECTS
Foto: WELINNA
Foto: WELINNA
Foto: WELINNA
Foto: WELINNA
Foto: WELINNA
Foto: WELINNA
Foto: WELINNA
Foto: WELINNA

Poloha diela

Ing. arch. Borislav Benedek
Ing. arch. Michal Lang
Ing. arch. Sláva Mráziková

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím