Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
24. marec 2023
1
1402

Ateliér_LINEAR, Mlynica

Architekti sami pre seba.
Ateliér_LINEAR, Mlynica
Autori: Ing. arch. Juraj Mihálik, Ing. Branislav PilišInvestor: ateliér_LINEARPodlažná plocha: 53 m2Návrh: 2022 - 2022Realizácia: 2022 - 2022Adresa: Turbínová 13, Bratislava - Nové Mesto, SlovenskoPublikované: 25. marec 2023

Nové pracovisko ateliéru LINEAR sa nachádza v zrekonštruovanej bratislavskej Mlynici. Priestory vznikli v rámci retrofitu átria a priestorov na treťom nadzemnom podlaží, za ktorým stoja práve architekti Juraj Mihálik a Branislav Piliš. Návrh interiéru akceptuje industriálnu podstatu a estetiku prostredia, do ktorého vnáša nové ľahké vrstvy. Výsledkom je autentický priestor so zapamätateľným vizuálom.

Foto: Tomáš Manina

Realizáciu bližšie predstavia autori Juraj Mihálik a Branislav Piliš:

Priestor našej kancelárie sa nachádza v pôvodne industriálnom objekte Mlynice, ktorá prešla pred piatimi rokmi rekonštrukciou, resp. adaptáciou na nové využitie. Našim zámerom bolo jednoduchým spôsobom vytvoriť priestor pre fungovanie ateliéru, pričom sme sa snažili podporiť silný výraz  a materialitu priestoru.

V prvej kancelárii - pri vstupe - sme oddelili pracovné miesta od zázemia s kuchynkou transparentným vlnitým paravánom. Ten jednak priestor opticky oddeľuje, ale zároveň prepúšťa dostatok svetla do zázemia. Druhá kancelária zahŕňa dve pracovné miesta, prezentačný a mítingový priestor, aj neformálny lounge.

Pôvodné industriálne steny boli zachované - zakonzervované. Výrezy pre okná a dvere sú podporené zvýraznením štruktúry železobetónovej steny. Všetky kabeláže a rozvody sme priznali vedením po povrchu. V nadväznosti na trapézový plech, použitý na strope, sme zvolili pre výplň otvorov a panely paravánov rovnaký materiál. Jednotlivé prvky však odlišuje profilovanie a štruktúra materiálu. Interiér s tvrdými povrchmi a industriálnymi prvkami, ako napríklad zvolené svietidlá a svetelná rampa, zmäkčuje použitie dreva. Konferenčný stôl, alebo preglejky na stoloch a regáloch odhaľujú textúru prírodného materiálu. Rastliny v kancelárií tvoria živý element, ktorý zlepšuje mikroklímu pracovného prostredia, zvyšujú vlhkosť a čistotu ovzdušia. Sedací nábytok a akustická stena zas svojou pohltivosťou zlepšujú akustickú pohodu.

Mlynica - pôdorys 3. NP: pracovisko ateliéru LINEAR v pravom hornom rohu
Mlynica - pôdorys 3. NP: pracovisko ateliéru LINEAR v pravom hornom rohuAutor: LINEAR
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Podklady: ateliér LINEAR
Fotografie: Tomáš Manina

Poloha diela

Ing. arch. Juraj Mihálik
Ing. Branislav Piliš
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím