Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
14. november 2017
0
1364

Zeiss Vision Center

Interiér pre precíznu optiku. Štandardné zadanie predajne v obchodnom centre. Práca je odvedená s citeľnou pridanou hodnotou. Výsledok je kultivovaný a racionálny.
Zeiss Vision Center
Autori: Mgr. arch. Martin Hraško, Mgr.art. Vladimír BadiarSpolupráca: Ing. arch. Beáta Pavleová (generálny dodávateľ)Investor: Slovservis Group Podlažná plocha: 200 m2Návrh: 2017 - 2017Realizácia: 2017 - 2017Adresa: Lamač 6780, Bratislava, SlovenskoPublikované: 21. november 2017

Dielo predstaví spoluautor Martin Hraško:

Projekt optiky Zeiss Vision Center v obchodnom centre Bory Mall vznikal veľmi rýchlo. Prvé stretnutie s klientom sa konalo na konci mája a v priebehu nasledujúcich desiatich dní sme s ním intenzívne spolupracovali, vypracovali niekoľko variantných riešení  a napokon vybrali to finálne. Celému procesu veľmi pomohlo, že investorom bola očná lekárka a svoje požiadavky na prevádzku vedela veľmi presne sformulovať. Klient potreboval spustiť prevádzku v extrémne krátkom čase, už v septembri. Pre nás i pre klienta tak ostal minimálny manévrovací priestor.

foto: Marek Marko
Foto: Marek Marko

Vo výtvarnom riešení sme hlavné úsilie zamerali na zosúladenie formálnych znakov interiéru s  dostupnými dizajnovými príručkami firmy Zeiss. Medzi základné princípy patrili kruhové prvky, biely mobiliár s oblými detailmi a matným povrchom. Prostredie predajne malo pôsobiť elegantne, ale súčasne nenápadne. 

Foto: Martin Hraško
Foto: Marek Marko

Cieľom je, aby v interiéri vynikli okuliare a technologické zariadenia Zeiss, nie nábytok. Pod jednoduchým obalom sa totiž ukrývajú špičkové technológie. Vďaka nim rozvinuli diagnostické postupy, ktoré umožňujú presným optickým mapovaním vytvoriť individuálne profily pre každé oko zákazníka a spracovať morfológiu jeho tváre. Následne v plne automatizovanom režime vyhotoviť okuliare, alebo iné kompenzačné pomôcky presne na mieru klienta. Finálnu dispozíciu prevádzky a výsledné vizualizácie sme konzultovali s dizajnérmi firmy Zeiss a po niekoľkých úpravách bola definitívna podoba interiéru dohodnutá. 

Pôdorys
Pôdorys
Rezopohľady
Rezopohľady
Rezopohľady
Rezopohľady

S realizáciou sme oslovili Ing. arch. Beátu Pavleovú (LePhart s.r.o.), s ktorou máme dlhoročnú spoluprácu a vedeli sme, že dokáže zabezpečiť  hladký priebeh výstavby i napriek prázdninovým mesiacom. Podobne sme vybrali i dodávateľa mobiliáru Designfactory Holíč, špecialistu na náročné zadania. Majú skvelých odborníkov na optimalizáciu zložitých interiérových detailov. Vďaka príkladnej spolupráci všetkých zúčastnených sa napokon podarilo v stanovenom  termíne dielo zrealizovať.

Foto: Marek Marko
Foto: Martin Hraško
Foto: Martin Hraško
Foto: Martin Hraško
Foto: Martin Hraško
Foto: Martin Hraško
Foto: Martin Hraško
Foto: Marek Marko

Vizualizácie - od veľkoplošných grafík na stenách sa nakoniec upustilo.

Vizualizácie - veľkoplošná grafika na stenách nakoniec nebola zrealizovaná
Vizualizácie - veľkoplošná grafika na stenách nakoniec nebola zrealizovaná

Podklady: Martin Hraško

Poloha diela

Mgr. arch. Martin Hraško
Mgr.art. Vladimír Badiar

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím