Pivničné kobky
Drobného 27
Bratislava
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná, dvere a fasády
Tomášikova 17
Bratislava
Prinášame Vám svetlo
Galvaniho 7 7/A
Bratislava
Vlárska 22
Trnava
Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava
Tepelnoizolačné parametre vyhovujú...
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)
Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)
Parozábrana pre difúzne uzatvorené konštrukcie...
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)
Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...
Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)
OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...
Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)
Princíp temperovania betónového jadra spočíva...
REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)
Areál vznikol prestavbou komplexu bývalej tabakovej továrne z roku 1936, v ktorom sa v súčasnosti nachádzajú objekty Pedagogickej fakulty, Fakulty Stredoeurópskych štúdií, Univerzitnej knižnice a Pastoračného centra. Objekty vznikli prestavbami a dostavbami pôvodných budov.
Pavilón hudby je novostavba situovaná na mieste bytového objektu, ktorý bol nevyhovujúci na prestavbu pre Katedru hudby Pedagogickej fakulty. Umiestnením a rozmermi Pavilón hudby potvrdzuje pôvodný koncept dvoch vstupných objektov do areálu. Druhým objektom je objekt Fakulty stredoeurópskych štúdií. Vstupy do oboch objektov sú oproti sebe z pôvodnej prístupovej komunikácie.
Hlavnou ideou architektonického riešenia Pavilónu hudby je jednoduchá hmotová skladba - prienik dvoch hranolov odlišných materiálov a farby. Základný hranol v tmavej farbe pevne osadený na zemi, potvrdzuje svojimi rozmermi pôvodný urbanistický koncept areálu.
Druhý hranol v živej farbe vznášajúci sa nad zemou v zeleni, prenikajúci cez základnú hmotu, odľahčuje objekt a odpútava ho od zeme. Druhým dôvodom takéhoto riešenia bolo umiestnenie cvičební na hudobné nástroje mimo hlavnú hmotu a ich ponorenie do zelene. Zároveň táto hmota prekrýva predpriestor baletnej sály umiestnenej v suteréne, ale prepojenej s exteriérom a zeleňou areálu prostredníctvom exteriérovej terasy s malým príležitostným auditóriom.
Hlavná hmota je otvorená presklenými fasádami do zelene a do ústredného priestoru areálu.
Objekt má 3 nadzemné a jedno podzemné podlažie. Na najnižšom podlaží je umiestnená baletná sála s príslušnými priestormi.
Nástupné podlažie s veľkou didaktickou miestnosťou je bezbariérovo prístupné a prepojené s ostatnými podlažiami preskleným výťahom aj pre imobilných návštevníkov.
Na druhom nadzemnom podlaží sú učebne, nahrávacie štúdio a cvičebne na hudobné nástroje vystupujúce 15 metrov do zelene.
Na najvyššom podlaží sú kancelárie pedagógov. Vnútorné komunikácie objektu sú presvetlené svetlíkom a sklenou podlahou medzi podlažiami. Titánzinková fasáda Rheinzink a presklené plochy vytvárajú materiálovú väzbu na už zrealizované objekty. Vzhľadom na špecifickú prevádzku objektu sú všetky výukové priestory akusticky upravené akustickými obkladmi a podhľadmi.
Interiér objektu je v jednoduchej farebnosti bielej (steny), čiernej (dvere a podlahy komunikácií), sivej (akustický obklad), modrej (akustické závesy a stoličky), béžovej (podlahy výučbových priestorov) a bledé drevo (nábytok, sedenie na chodbách a podlaha baletnej sály).
Podklady: architektonická kencelária SAN-HUMA´90, fotografie: Pavel Meluš a Juraj Marko