Už po štvrtýkrát majú slovenskí architekti možnosť zúčastniť sa medzinárodnej architektonickej súťaže BigMat International...
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Vzdelávacie centrum, zamerané na vysvetlenie, podporu a implementáciu štandardov GS1 (systém globálnych štandardov pre pre automatickú identifikáciu, zber a zdieľanie údajov - zahŕňa čiarové kódy, RFID prvky, alebo QR kódy).
Úlohou nového "Centra pre vzdelávanie a inovácie GS1 Slovakia" je poskytnúť ucelený pohľad na využívanie systému v celom logistickom reťazci, od výroby až po predaj.
Vzdelávanie prebieha prostredníctvom interaktívneho začlenenia návštevníka do procesov blízkych reálnej prevádzke, ktoré vedie k jednoduchšiemu pochopeniu systému.
Cieľom prestavby bolo vytvoriť interaktívne prostredie, ktoré sa modulárne dokáže prispôsobiť požiadavkám prevádzky. Centrum okrem viacerých vzdelávacích stanovísk zastrešuje univerzálny priestor na neformálnu diskusiu, spoločné hľadanie riešení a výmenu názorov.
Realizáciu predstavíme s textom architekta Petra Kasmana:
Spoločnosť GS1 sa zameriava na zavádzanie čiarových kódov, RFID prvkov a QR kódov do výroby, logistiky, zdravotníctva a mnohých ďalších oblastí. Ukážky procesu zavedenia značenia výrobkov a služieb boli viac ako desaťročie situované v open-space na prízemí žilinskej centrály pre Slovensko.
Návrh vychádza zo samotného procesu zavedenia digitálnych čiarových kódov do výroby. Úvodné stanovisko sa nachádza v centre priestoru, pri vstupe do labu. Návštevník sa tu oboznámi so základným procesom značenia, jeho typmi a kategóriami. Druhé stanovisko vysvetlí praktickú aplikáciu produktov, alebo služby spojené s využitím špecifických tlačiarní a náramkov. Tretie stanovisko demonštruje proces naskladnenia a skladovania produktov. Posledné, štvrté stanovisko odhaľuje proces dopravy k zákazníkovi a samotný predaj výrobku.
Jednotlivé stanoviská sú oddelené panelmi s veľkoplošnými dotykovými obrazovkami a dotvorené reálnymi prvkami používanými v logistike, či v segmente priemyslu a zdravotníctva (RFID tlačiarne, pásový dopravník, predajný pult..). Proces zavedenia kódov v laboratóriu je kombináciou softvéru, ktorý prepája dotykové obrazovky s fyzickými prvkami používanými v logistike.
Prípravná fáza revitalizácie priestoru trvala 6 mesiacov. Samotná realizácia následne prebiehala počas troch mesiacov. Priestor bol dôkladne očistený, vrátane povrchov stien a podláh. Nasledovala realizácie novej elektroinštalácie, ktorá zahŕňala presun centrálneho servera. Miestnosť bola omietnutá, pribudli liate epoxidové podlahy. Pevné a zabudované časti zariadenia, vyhotovené na mieru, charakterizujú lesklé biele povrchy a prvky s olejovanej preglejky.
Podklady: Peter Kasman, treea