Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
4. september 2015
4
11431

Rodinný dom Mišíkova

Autor dokázal veľmi dobre zvládnuť jedno z najťažších zadaní - navrhnúť a zrealizovať dom, kde sa architekt pred investorom neschová, kde je neustále pod kontrolou a musí riešiť bezprostredne každú pripomienku, námet, či pochybnosť. Honorár nie je bohviečo a za chyby platí z vlastného vrecka. Dokonca môže skončiť v mínuse a nič nevysúdi... Rodinný dom bol veľmi kladne hodnotený tohtoročnou porotou Ceny za architektúru CE.ZA.AR.
Rodinný dom Mišíkova
Autori: Ing. arch. Ilja SkočekInvestor: Súkromná osobaNávrh: 2009 - 2011Realizácia: 2010 - 2014Adresa: Mišíkova , Bratislava, SlovenskoPublikované: 4. september 2015

Dvojpodlažný rodinný dom architekta Ilju Skočeka ml. sa nachádza skrytý uprostred záhrad jednej z obytných štvrtí Starého mesta.

foto: Paťo Safko

Je osadený na stavebne zvlášť zložitom pozemku – v stiesnenej štruktúre svahovitých parciel a bez priameho cestného prístupu , nedaleko bratislavského Slavína. Samotná stavebná hmota domu je prirodzene usadená v najvyššej časti pozemku, sprístupnená sériou nekonečných schodísk.

foto: Paťo Safko

Jej tvarové členenie je determinované hranicami parcely, logikou účelného vnútorného usporiadania  a predovšetkým orientáciou na jedinečný výhľad na panorámu mesta.

foto: Paťo Safko

Prízemie otvorené do terasy so záhradou pozostáva z obývacej izby s jedálenským kútom a  kuchyňou tvoriacich jednotný priestor prístupný cez zádverie so šatníkom.

foto: Paťo Safko

Poschodie tvoria za sebou radené detské izby a spálňa; doplnené potrebným zázemím kúpeľní či technickej miestnosti. Vstavaný autorský interiér dômyselne využíva všetky priestory – je premyslený do najmenších maličkostí.

foto: Paťo Safko

Dôležitým prvkom identity domu je vizuálne úderná fasáda uhľovočiernej farby.

foto: Paťo Safko

Bližšiu predstavu o rozmiestnení priestorov a práci architekta v mimoriadne stiesnených a zložitých priestorových podmienkach vám priblížia nasledovné pôdorysy.

Podklady: autor.

Poloha diela

Ing. arch. Ilja Skoček
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím