Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
11. december 2016
0
3332

Záhorské sady 2. etapa

Druhá etapa radovej zástavby v novovznikajúcej obytnej zóne.
Záhorské sady 2. etapa
Ateliér: OFFICE110 architektiAutori: Ing. arch. Peter Kopecký, Ing. arch. Richard Kastel, Ing. arch. Martin HörmannInvestor: Penta InvestmentsPlocha pozemku: 3029 m²Podlažná plocha: 1117 m²Návrh: 2015 - 2015Realizácia: 2015 - 2015Adresa: Záhorská Bystrica, SlovenskoPublikované: 15. december 2016

Radovky priamo nadväzujú na prvú etapu výstavby (nominácia CE.ZA.AR. 2015). Nové Štvorizbové domy sú na rozdiel od prvých dvanástich objektov jednopodlažné. Snahou investora bolo ponúkuť domy, ktoré sú energeticky efektívne, funkčné a zároveň cenovo dostupné.

Radové domy susedia s objektami z prvej etapy. Nachádzajú sa  takisto na pravej strane od vstupu do areálu. Na opačnej strane cesty bola dokončená tretia etapa projektu. Územie sa postupne rozrastá, v súčasnosti je spustený predaj 4. etapy radovej zástavby. Počíta sa ešte s jednou. Zvyšok areálu, ktorý má rozlohu 23 hektárov tvoria pozemky určené pre individuálnu zástavbu rodinných domov. Obyvatelia majú k dispozícii detské ihrisko aj relaxačnú zónu pri Vápenickom potoku. Výsledkom rozvoja územia má byť zhruba o päť rokov kompletne dobudovaný uzavretý areál.

Situácia
Situácia

"Jednopodlažné domy s poloátriami disponujú záhradkami s väčším súkromím, parkovacie zálivy sú prekryté pergolou určenou na obrastenie zeleňou. Nad obývačkou a jedálňou sme použili drevený trámový strop. Tento priestor plynule prechádza do exteriérovej terasy.

Dôraz kladený na vytvorenie súkromia v záhradkách domov sa prejavil aj v urbanistickej rovine - domy sú v dvoch radách orientované od seba a medzi nimi vzniká jednosmerná, ukľudnená komunikácia s parkovacími zálivmi, ktoré sú prestrešené drevenými carportami. Vnútorná dispozícia domu je rozložená okolo átria, jedna obytná izba je orientovaná do predzáhradky, kuchyňa do carportu. Nad obývačkou a jedálňou sme použili drevený trámový strop. Tento priestor prechádza do exteriérovej terasy, prekrytej drevenou pergolou," popisujú architektonické riešenie radových domov autori.

Rez a pôdorys domu
Rez a pôdorys domu

Poloha diela

Ing. arch. Peter Kopecký
Ing. arch. Richard Kastel
Ing. arch. Martin Hörmann
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím