Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
11. december 2016
0
4580

Záhorské sady 3. etapa

Tretia etapa radovej zástavby v novovznikajúcej obytnej zóne Záhorské sady. Domy vyrástli na ľavej strane od vstupu do areálu, vedľa detského ihriska.
Záhorské sady 3. etapa
Ateliér: OFFICE110 architektiAutori: Ing. arch. Peter Kopecký, Ing. arch. Richard Kastel, Ing. arch. Martin HörmannInvestor: Penta InvestmentsPlocha pozemku: 3242 m2Podlažná plocha: 1625 m2Návrh: 2015 - 2015Realizácia: 2016 - 2016Adresa: Záhorská Bystrica, SlovenskoPublikované: 17. december 2016

K doterajším 22 domom postaveným v prvej a druhej etape projektu pribudlo ďalších dvanásť. Ide o dvojpodlažné štvorizbové domy s úžitkovou plochou 122 m2. Polovica domov má garáž namiesto prístrešku.

Nové radové domy našli svoje miesto na opačnej strane cesty ako prvé dve etapy - na ľavej strane od vstupu do areálu, vedľa detského ihriska. Územie sa postupne rozrastá, v súčasnosti je spustený predaj 4. etapy radovej zástavby. Počíta sa ešte s jednou. Zvyšok areálu, ktorý má rozlohu 23 hektárov tvoria pozemky určené pre individuálnu zástavbu rodinných domov. Obyvatelia majú k dispozícii detské ihrisko aj relaxačnú zónu pri Vápenickom potoku. Výsledkom rozvoja územia má byť zhruba o päť rokov kompletne dobudovaný uzavretý areál. 

Situácia
Situácia

"Pri návrhu 12. radových domov bolo pre nás dôležité dosiahnuť aj v exteriéri istú mieru súkromia. Terasy sme preto riešili ako zálivy medzi jednotlivými domami, pričom navrhnutá predsadená konštrukcia umožnuje inštalovanie tienenia a vertikálnych posuvných lamiel alebo závesov vytvárajúcich intímny exteriérový mikro-priestor, prístupný z obývačky a spálne rodičov. Konštrukcia integruje aj záhradný sklad a umožňuje variabilitu riešení zmienených doplnkov podla preferencií klientov bez zásadnejšieho vplyvu na celkovú estetiku obytného komplexu," opisujú architektonické riešenie domov autori.

Rez a pôdorys domu
Rez a pôdorys domu

Poloha diela

Ing. arch. Peter Kopecký
Ing. arch. Richard Kastel
Ing. arch. Martin Hörmann
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím