Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
2. máj 2022
0
660

Anticena BRUTUS 2022 vyhlásená

Navrhnúť najproblematickejší počin v oblasti architektúry a stavebníctva môžete aj vy.
Anticena BRUTUS 2022 vyhlásená

BRUTUS 2022

Rok sa s rokom stretol, ceny Mies van der Rohe i ARCH sa už ligotajú na poličkách laureátov, prichádza aj obdobie hlasovania v najlepšej anticene za architektúru BRUTUS.

Keďže času ani financií nemáme nazvyš, pripravili sme pre vás starý dobrý opensource hlasovací formulár.

V ňom nám môžete anonymne, prípadne celkom adresne vypísať, čo vás trápi a nedá vám spávať. Výsledky sa dozvieme na jeseň!

Najprestížnejšia anticena vyhlasovaná anonymnými dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ktorá parazituje na CE ZA AR – Cene za architektúru Slovenskej komory architektov (a architektiek), vyhlásila už v poradí piatu verejnú anketu. Ceny svojpomocne vyhlasuje neformálna porota priaznivcov a priaznivkýň dobrej architektúry. Zaoberá sa popisovaním podpriemerného, neinovatívneho, neekologického v domácej architektonickej tvorbe.

Cieľom Anticeny za architektúru BRUTUS je ukázať architektúru a jej autorov a autoriek, ktorých výsledná práca demonštruje kombináciu antitalentu a absencie vízie, čím prispievajú k spoločenskému či ekologickému úpadku (negácia štatútu medzinárodnej Pritzkerovej ceny za architektúru). Architektúra a stavebná kultúra je obrazom stavu našej spoločnosti. Svojimi komplexnými vlastnosťami, veľkou mierou podmieňuje kvalitu života. Nemajú dopad iba na prítomnosť našich miest, ale stávajú sa rovnako aj historickou stopou vypovedajúcou o našej súčasnosti v budúcnosti.

BRUTUS chce pomenovávať podpriemernosť v slovenskej architektúre a mestskom rozvoji v zmysle konceptuálnom, spoločenskom, kultúrnom a technickom. Zmyslom konštruktívnej kritiky nemá byť kritika samotná, ale humorom odľahčené hľadanie riešení. BRUTUS sa preto neznižuje na vynášanie súdov nad individuálnymi dilemami estetiky, ale hľadá poučenie z krízy.

Anticenu BRUTUS nesponzoruje žiadna obchodná spoločnosť ani developer, predstavuje nezávislú občiansku platformu na vyjadrenie názorov na súčasnú architektúru.

Poloha na mape

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím