Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. december 2023
1
736

Krátka rekapitulácia roku 2023 a PF 2024

Ďakujeme všetkým návštevníkom, prispievateľom i podporovateľom, za spoluprácu v uplynulom roku a veríme, že v budúcom roku spoločnými silami dokážeme ešte viac.
Krátka rekapitulácia roku 2023 a PF 2024

Aj v uplynulom roku sme pokračovali v našom základnom poslaní - prinášať objektívne informácie o architektonickom dianí na Slovensku.

Ďakujeme všetkým, ktorí architektúru podporujú akýmkoľvek spôsobom. Či teoreticky, alebo prakticky. Či v procese prípravných fáz, pri navrhovaní a projektovaní, alebo počas realizácie diel. Jednoducho všetkým, ktorým pojmy architektúra, dizajn, umenie a kvalita prostredia v ktorom žijeme niečo hovoria. Špeciálne ďakujeme partnerom, bez podpory ktorých by takýto projekt nemohol dlhodobo fungovať.

Cieľom architektúry a architektov má byť kultivácia prostredia v ktorom žijeme.
Nielen fyzická - stavebnými zásahmi. Ale zároveň aj osvetou a vplyvom na myslenie ľudí okolo nás...

Napriek všetkým turbulenciám architektúra na Slovensku nestagnuje (aj keď technická kvalita a kultúrna úroveň veľkej časti stavebnej produkcie rastúcej okolo nás sú žalostné).

Dôkazom toho, že sa niečo posúva vpred, sú výstupy prezentované počas minulého roku na našich stránkach. Poctivo a priebežne mapujeme (nielen) slovenské architektonické dianie. 

 

Pripájame krátku bilanciu:

V roku 2023 sme na stránkach ARCHINFO priniesli viac ako 968 vlastných redakčných článkov.

Prezentovali sme výber najzaujímavejších architektonických diel a predstavili 247 nových diel a projektov.

Publikovali sme ďalších 245 článkov na rôzne špecifické témy.

Čitateľov sme oboznámili s 370 podujatiami a súťažami.

Podrobne sme informovali o priebehu a výsledkoch architektonických súťaží na Slovensku. Pridali sme aj výber z významných súťaží zo širšieho okolia - spolu sme informovali o 45 ukončených súťažiach

 

Ak Vám niečo chýba (alebo máte námety na uverejnenie) ozvite sa, radi to v rámci svojich možností a síl doplníme a napravíme. 

Progres sa nám môže podariť iba spoločnými silami, ak budeme spolupracovať a informovať sa o veciach, ktoré si zaslúžia širokú propagáciu

To čo robíme, robíme s láskou, najlepšie ako vieme a stíhame. Dbáme na prinášanie originálneho a pôvodného obsahu. Veríme, že v úzkej spolupráci s Vami budeme všetko robiť ešte lepšie. 

Teší nás vysoká čítanosť. Jedineční návštevníci sa počítajú na státisíce. Zhliadnutia stránky na milióny :-) Aj keď vieme, že pri špecializovanom obsahu a serióznom zameraní média kvantita nie je prvoradá. Práve naopak. Prioritne dôležité je byť dôveryhodným médiom. Seriózne informovať aj profesionálov, aj tých ľudí, ktorí už vedia (alebo tušia) že kvalita v architektúre a umení je obsiahnutá skôr vo vnútorných komplexných atribútoch, ako iba v prvoplánovej vonkajšej forme. 

Chceme tiež, aby architektúra a práca kreatívnych ľudí na Slovensku mala spoločenskú vážnosť, ktorú si v každej kultúrnej krajine zaslúži. Musíme ju preto spoločnými silami čo najširšie propagovať. O dôležitosti, zaujímavosti, užitočnosti (architektúry, dizajnu, umenia…) treba presviedčať dobrými príkladmi a zaujímavými príspevkami nielen odbornú verejnosť, ale aj zvyšných päť a pol milióna "nearchitektov" na Slovensku. Práve tí budú v prevažnej miere našimi budúcimi investormi.

Sme presvedčení, že sa nám to spolu podarí!

Samozrejme predpokladom úspechu je spoločná aktívna účasť celej architektonickej komunity. Čakáme na vaše námety a tipy, o ktorých si myslíte, že by stáli za zverejnenie...

Prajeme všetkým mnoho úspechov v osobnom i profesionálnom živote. Veľa zdravia, šťastia a tvorivých síl v celom budúcom roku 2023!

P.S.: Pre zlepšenie podmienok výkonu povolania potrebujeme ako stav aj reálne dáta. Tomu môže pomôcť aj Vy zapojením sa do prieskumu "Architektonická profesia na Slovensku 2023“, organizovaného Inštitútom Slovenskej komory architektov ISKA.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím