Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
2. máj 2016
0
1087

RobLab v Košiciach

Robotické laboratórium na Fakulte umení, Technická univerzita v Košiciach
RobLab v Košiciach

Priemyselné roboty a ich možnosti využitia zasahujú okrem širokého využitia v priemysle taktiež medzi kreatívne odvetvia počnúc umením, dizajnom končiac architektúrou.

Vznikajúca platforma umožňuje zdieľať inovatívne postupy, nápady pri aplikácií robotiky v praxi.

Kreatívne využívanie robotických systémov je dynamicky sa rozvíjajúce odvetvie v umeleckých disciplínach. Ponúka v porovnaní s bežnými metódami nedosiahnuteľné možnosti. Mnoho kreatívnych skupín pod záštitou svetových univerzít sa intenzívne venuje experimentálnemu využitiu robotov. Samozrejme, ich využitie je podmienené dokonalou znalosťou problematiky ako je napríklad programovanie, interdisciplinárne znalosti z disciplín ako sú kybernetika, fyzika, chémia, mechanika... Z oblastí kde tradičné umelecké, architektonické vzdelávanie naráža na svoje doterajšie limity.

Zo začiatku experimentálne metódy nahrádzajú sofistikované postupy pri riešení kreatívnych nápadov, konceptov a z nich vyplývajúcich úloh. Odpor časti umeleckej komunity a vymedzenie sa voči novým metódam pri tvorbe je citeľný. Na druhej strane presvedčivé výsledky riešiteľských tímov na konferenciách ako sú napr. Rob/Arch, The Design Modelling Symposium... hovoria samé za seba.

V záujme reflektovať aktuálne využitie robotiky pri umeleckej a architektonickej tvorbe sa podarilo na Fakulte umení, Technickej univerzity v Košiciach vrámci projektu UVP Technicom zriadiť experimentálne robotické pracovisko RobLab.

Snahou bude obohatiť problematiku o náš pohľad na využitie robotiky originálnym spôsobom. Počnúc tradičným využitím 6 a viac osích CAM aplikácií, končiac parametrickým modelovaním, simuláciou procesov a následnou priamou výrobou priestorových konceptov ...

Autor článku

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím