Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
23. júl 2020
0
461

Súťažný dialóg k obnove Námestia SNP, Kamenného námestia a Námestia Nežnej revolúcie: MIB zverejnil videá 20 expertov a lokálnych aktérov

história,identita, či dopravné riešenie námestí očami odborníkov a lokálnych aktérov.
Súťažný dialóg k obnove Námestia SNP, Kamenného námestia a Námestia Nežnej revolúcie: MIB zverejnil videá 20 expertov a lokálnych aktérov

V rámci prebiehajúcej architektonickej súťaže na obnovu Námestia SNP, Kamenného námestia a Námestia Nežnej revolúcie pripravil Metropolitný inštitút Bratislavy viac ako 20 videí s odborníkmi a aktérmi, ktorí v súčasnosti v tejto lokalite pôsobia.

Všetky videá a materiály vznikli z dôvodu presunutia súťažného dialógu, ktorý mal prebiehať naživo do virtuálneho priestoru (v súvislosti s pandémiou koronavírusu.)

Zverejnené podklady boli pripravené pre architektov, ktorí v rámci architektonickej súťaže - súťažného dialógu aktuálne pracujú na návrhu riešenia pre tieto námestia. Štyria finalisti, o ktorých výbere sme informovali v tomto článku sú nasledovní: Ateliér Loidl Landscape Architects Berlín; BPR Dr. Schäpertons Consult (Nemecko); REHWALDT LANDSCAPE ARCHITECTS (Nemecko); ateliér Rusina Frei, s.r.o. OMGEVING cvba MINT (Česká republika) a Sadar + Vuga d.o.o. (Slovinsko).

Výsledkom je zaujímavý a obšírny materiál, obsahujúci informácie o histórii, identite, či dopravnom riešení námestí, ktorý MIB zverejnil na stránke súťažeMetropolitný inštitút Bratislavy bude počas celého trvania súťaže jednotlivé videá zverejňovať aj na svojich  sociálnych sieťach.

Ako príklad obsahu "virtuálnej konferencie" prikladáme pútavý príspevok Ivana Štassela, ktorý pôsobí ako riaditeľ Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave. Vo videu vysvetľuje ako bolo územie Námestia SNP medzi 13. až 18. storočím nezastavanou časťou pred mestskými hradbami. Približuje funkciu voľného priestranstva ako súčasti obranného mechanizmu mesta ktoré, eliminovalo možnosť krytia nepriateľa. Vysvetľuje ako mesto využívalo nezastavaný priestor na trhové aktivity... Vo videu tiež ukáže miesta pod povrchom, pre ktoré sa v priebehu minulého storočia formovali rôzne zámery a využitia.

375
Youtube

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím