Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
23. júl 2020
0
517

Súťažný dialóg k obnove Námestia SNP, Kamenného námestia a Námestia Nežnej revolúcie: MIB zverejnil videá 20 expertov a lokálnych aktérov

história,identita, či dopravné riešenie námestí očami odborníkov a lokálnych aktérov.
Súťažný dialóg k obnove Námestia SNP, Kamenného námestia a Námestia Nežnej revolúcie: MIB zverejnil videá 20 expertov a lokálnych aktérov

V rámci prebiehajúcej architektonickej súťaže na obnovu Námestia SNP, Kamenného námestia a Námestia Nežnej revolúcie pripravil Metropolitný inštitút Bratislavy viac ako 20 videí s odborníkmi a aktérmi, ktorí v súčasnosti v tejto lokalite pôsobia.

Všetky videá a materiály vznikli z dôvodu presunutia súťažného dialógu, ktorý mal prebiehať naživo do virtuálneho priestoru (v súvislosti s pandémiou koronavírusu.)

Zverejnené podklady boli pripravené pre architektov, ktorí v rámci architektonickej súťaže - súťažného dialógu aktuálne pracujú na návrhu riešenia pre tieto námestia. Štyria finalisti, o ktorých výbere sme informovali v tomto článku sú nasledovní: Ateliér Loidl Landscape Architects Berlín; BPR Dr. Schäpertons Consult (Nemecko); REHWALDT LANDSCAPE ARCHITECTS (Nemecko); ateliér Rusina Frei, s.r.o. OMGEVING cvba MINT (Česká republika) a Sadar + Vuga d.o.o. (Slovinsko).

Výsledkom je zaujímavý a obšírny materiál, obsahujúci informácie o histórii, identite, či dopravnom riešení námestí, ktorý MIB zverejnil na stránke súťažeMetropolitný inštitút Bratislavy bude počas celého trvania súťaže jednotlivé videá zverejňovať aj na svojich  sociálnych sieťach.

Ako príklad obsahu "virtuálnej konferencie" prikladáme pútavý príspevok Ivana Štassela, ktorý pôsobí ako riaditeľ Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave. Vo videu vysvetľuje ako bolo územie Námestia SNP medzi 13. až 18. storočím nezastavanou časťou pred mestskými hradbami. Približuje funkciu voľného priestranstva ako súčasti obranného mechanizmu mesta ktoré, eliminovalo možnosť krytia nepriateľa. Vysvetľuje ako mesto využívalo nezastavaný priestor na trhové aktivity... Vo videu tiež ukáže miesta pod povrchom, pre ktoré sa v priebehu minulého storočia formovali rôzne zámery a využitia.

409
Youtube

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím