Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
26. október 2016
0
927

Chybik+Kristof Architects & Urban Designers otvorili svoju slovenskú pobočku

Držitelia medzinárodného ocenenia za architektúru otvorili svoju kanceláriu v Bratislave.
Chybik+Kristof Architects & Urban Designers otvorili svoju slovenskú pobočku

Držitelia medzinárodného ocenenia za návrh českého pavilónu na Expo Milano 2015, česko-slovenské štúdio Chybik+Kristof Architects & Urban Designers nedávno otvorili svoju slovenskú pobočku. Ich tím tu v tejto chvíli pracuje na víťaznom rezidenčnom projekte pre developerskú spoločnosť Starland Holding, a. s., netradične riešenej vile súkromného islandského investora v Bratislave-Kramároch alebo na súťaži sledovaného projektu industriálneho brownfieldu Cvernovka.

„Našou snahou je zachovať špecifický charakter tohto unikátneho industriálneho bloku z 19. storočia, pristupovať citlivo k fragmentom jeho histórie a práve na nich stavať koncept novej štvrte, ktorý bude rešpektovať jej genius loci, ale aj ekonomické predstavy investora. Chceli by sme z neho vytvoriť kvalitné miesto na život jeho rezidentov i každého Bratislavčana,“ opisuje svoj prístup k potenciálnemu urbanistickému riešeniu územia Cvernovky spoluzakladateľ štúdia Michal Krištof.

foto: Ondrej Sury

Ondrej Chybík a Michal Krištof štúdio založili v roku 2010 ihneď po návrate zo štúdií na prestížnej ETH Zürich vo Švajčiarsku a zahraničnej stáže v renomovanej kancelárii Bjarke Ingels Group – BIG v dánskej Kodani. Pretože už v rámci štúdia na Fakulte architektúry VUT v Brne sa spoločne i samostatne (i proti sebe) zúčastnili radu súťaží, rozhodli sa prestať súťažiť a svoje skúsenosti a schopnosti spojili. Čoskoro nato sa zaradili k najmladšej a výraznej generácii architektov v Česku.

Ich najznámejší projekt, český národný pavilón pre svetovú výstavu EXPO v Miláne bol ocenený medzinárodnou porotou bronzovou medailou za architektúru a návštevníkmi ako najpriateľskejší pavilón, čo ateliéru prinieslo renomé i v zahraničí a otvorilo im obchodné cesty napríklad do Číny, Švajčiarska alebo Čile. Do portfólia zakladateľov štúdia patrí i účasť na kolektívnej výstave projektu The Veranda v Riu de Janeiro, ktorý sa stal súčasťou výstavy Uneven Growth v newyorskom Múzeu moderného umenia (MoMA).

Český národný pavilón pre svetovú výstavu EXPO v Miláne
Český národný pavilón pre svetovú výstavu EXPO v Milánefoto: Lukáš Pelech
Český národný pavilón pre svetovú výstavu EXPO v Miláne
Český národný pavilón pre svetovú výstavu EXPO v Milánefoto: Lukáš Pelech

V Česku v tejto chvíli stoja za koncepciou veľkých projektov, ako je Waltrovka skupiny Penta Investments, s. r. o., návrhom nového vinárstva Lahofer pri Znojme alebo netradičného brnianskeho showroomu pre držiteľa Red Dot Award, spoločnosť MY DVA group, a. s. V súčasnosti tvorí štúdio okolo 20 architektov, ktorí pracujú na širokej palete projektov v rade krajín sveta.

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím