Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
26. marec 2016
0
745

OLO – 3D tlačiareň do vrecka

Tlačiareň OLO bola predstavená v októbri 2015 na World Maker Faire Editor’s Choice Award. Napriek malým rozmerom (zariadenia i výstupu) získala veľkú pozornosť.
OLO – 3D tlačiareň do vrecka

OLO je malá prenosná 3D tlačiareň s nízkymi nákladmi na výrobu i na tlač. Skladá sa zo siedmych plastových súčastí, jedného senzoru a motora. Nosný hardvér na ovládanie je mobilný telefón. Na celej zemeguli je viac 2,2 miliardy používateľov inteligentných zariadení, z ktorých sa dá tlačiareň obsluhovať.

445014
Youtube

Ovládanie je jednoduché. Je intuitívne. Treba len naliať roztok a položiť mobil na miesto displejom nadol. Všetko ostatné obslúžia technológie vyladené pre konzumného spotrebiteľa. Dopyt je obrovský. Výojári podľa magazínu Digital Trends zozbierali dostatok prostriedkov na spustenie prvej výrobnej série v priebehu niekoľkých hodín.

Tlačiareň váži menej ako pol  kilogramu. Kompaktný tvar v kombinácii s nízkou hmotnosťou sú ľahko prenosné. K dispozícii je aj neoprénový obal, chrániaci zariadenie počas transportu. Napriek malým rozmerom sa tu ponúka viac ako 400 cm3 objemu pre tlačené objekty. Vnútorné rozmery tlačiarne sú 76 mm x 128 mm x 52 mm.

110343
Youtube

Princíp použitia OLO je taktiež jednoduchý. Svoj prvý objekt vraj môžete mať hotový už počas 10 minút od vybalenia produktu. Tlačiareň používa fotopolyméry Daylight Resins, ktoré sa vytvrdzujú svetlom vždy v pevne určenej rovine. Ich tuhnutie je spôsobené bielym svetlom z obrazovky mobilov alebo tabletov (s uhlopriečkou displeja max. 5,8 palca, čo je približne 147 mm). Počas tlače pomocou OLO treba zabrániť prepúšťaniu vonkajšieho svetla, ktoré do veľkej miery vplýva na kvalitu tlačového výstupu. OLO podľa údajov výrobcu dokáže vytlačiť objekt s presnosťou 36 až 42 mikrónov. V pracovnej sade OLO je množstvo rozličných použiteľných materiálov. Cena by mala byť  pod úrovňou 100 dolárov. Distribúcia prvých sériových tlačiarní by mala prebiehať počas nasledujúceho septembra.

64320
Youtube
393049
Youtube

Zdroj: olo3d

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím