Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
9. apríl 2016
0
1043

VECTARY – jednoduché a rýchle 3D modelovanie

Slovenský online 3D modelovací nástroj, ktorý bol navrhnutý, aby urýchlil modelovanie pre všetkých.
VECTARY – jednoduché a rýchle 3D modelovanie

Ak nepoznáte technológiu, jej učenie sa môže zdať ako učenie sa nového jazyka – najmä ak ide o modelovací softvér. Aj tí, čo už majú skúsenosti s 3D modelovaním a CAD softvérmi môžu naraziť na nejakú výzvu.

Jedna vec je namodelovať základné tvary, no ak chcete vytvoriť model s istou komplexnosťou, môže to byť celkom mätúce. 3D tlačiarne sú schopné vytlačiť neuveriteľné veci, takže byť limitovaný znalosťou softvéru je skutočne mrhanie potenciálom. Zaujímavý článok na túto tému priniesol partnerský Startitup.

A tu prichádza na scénu VECTARY nový online 3D modelovací nástroj, ktorý bol navrhnutý aby urýchlil modelovanie pre všetkých. Platforma je rovnako dobrá ako samotný nástroj, VECTARY umožňuje používateľom vytvoriť aj tie komplexnejšie dizajny a to rovno v prehliadači. Model je potom automaticky uložený do cloudu, ľahko sa zdieľa a je prístupný. Žiadna inštalácia, konfigurácia či externé zariadenia nie sú potrebné.

Ak navštívite stránku teraz, môžete sa prihlásiť k early access. Je to len pre obmedzené množstvo ľudí, ktorí budú mať možnosť si to vyskúšať ešte pred tým, ako k tomu bude mať prístup verejnosť. Takže ako to funguje? Vlastne veľmi jednoducho. Používatelia môžu rýchlo generovať model pomocou série sliderov a potom ho jemne doladiť pomocou štandardných modelovacích nástrojov, nič nemusíte vytvárať z nuly, čo šetrí enormné množstvo času.

18388
Youtube

Je to slovenský projekt, ktorý má na svedomí Michal Koor, priemyselný dizajnér s pokročilou znalosťou 3D tlače a Pavol Sovis, programátor a developer, ktorý vystupuje ako CTO. Modelovanie s VECTARY je free a postupne bude stále viac interaktívne a zamerané na používateľa. Podľa Pavla Sovisa, spoločnosť v budúcnosti otvorí svoje API, čím umožní používateľom vytvárať svoje vlastné pluginy aby mohli generovať vlastné custom modely. Viac o nich sa dozviete z ich FB stránky.

Text: Ľudovít Nastišin Startitup.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím