Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. november 2022
2
373

Reflexie architektúry 2022: Daniel Kovacs

Ďalšiu zo série prednášok z pôdy FAD STU si môžete pozrieť aj prostredníctvom live streamu, alebo zo záznamu.
Začiatok14.11.2022
18:00
Koniec14.11.2022
20:00
MiestoAula Emila Belluša na FAD STU, Online
AdresaNámestie Slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFakulta architektúry a dizajnu STU
kontaktuj cez sociálne siete

Prednáška bude streamovaná na facebookovej stránke podujatia. Stream začína o 18:00 hod. Do diskusie sa môžete zapojiť komentárom pod videom.

Od konca septembra prebieha na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave už siedmy ročník podujatia Reflexie architektúry. Projekt mapuje architektonické scény vybraných krajín a doteraz už reflektoval súčasnú architektonickú scénu Slovenska, Česka, Rakúska, Slovinska, Nemecka a Nórska. Tento rok sa v rámci série prednášok predstaví súčasná maďarská architektonická scéna, ktorá sa aktuálne dynamicky rozvíja a môže byť pre Slovensko v mnohých ohľadoch inšpiratívna. Výber prednášajúcich zahŕňa architektov a architektky, ktoré reprezentujú všetky aktívne tvoriace generácie a najdôležitejšie tendencie súčasnej maďarskej architektúry. Súčasťou prezentácií sú moderované diskusie s publikom. Vystúpenia sú zaznamenávané, archivované a prístupné aj po skončení podujatia. V rámci projektu tak vzniká jedinečný materiál, ktorý je záznamom dobovej architektonickej diskusie a zároveň verejne dostupným zdrojom informácií. Súčasťou formátu Reflexie architektúry je aj séria monografií zachytávajúcich prednášky aj kritické reakcie publika. Reflexie architektúry sa po dvoch rokoch v online priestore vracajú do fyzického prostredia Fakulty architektúry a dizajnu v Bratislave, ktoré je otvorené architektom, študentom aj širokej verejnosti zaujímajúcej sa o architektúru.

Ďalšou hosťujúcou prednášajúcou v sérii prednášok Reflexie architektúry 2022 venovanej maďarskej architektúre je Daniel Kovacs.

Daniel Kovacs (1983) je historik umenia, žurnalista, kurátor a zakladajúci člen medzinárodnej architektonickej výskumnej skupiny Transmodern (Translations of Modernism). Pôsobil ako šéfredaktor v mienkotvorných maďarských architektonických periodikách HG.HU a Építészfórum. Venuje sa skúmaniu a propagácii architektúry 20. storočia. Je autorom kníh o secesnej a modernej
architektúre v Budapešti (Szecessziós Budapest, 2021; Art déco és modern Budapest, 2019). Pracuje ako kurátor v Dokumentačnom centre Maďarského múzea architektúry a ochrany pamiatok v Budapešti. V roku 2021 bol kurátorom Maďarského pavilónu na Bienále architektúry v Benátkach.

Biennale_Hungarian pavilion_natioanl commissioner-and-curatorial-team
Biennale_Hungarian pavilion_natioanl commissioner-and-curatorial-team
Budapest Art Deco
Budapest Art Deco
Budapest Art Nouveau
Budapest Art Nouveau
Program
Program

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím