Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. október 2023
0
178

Reflexie architektúry 2023 - MIRABELA JURCZENKO (PROLOG)

Ďalšia prednáška v sérii Reflexii Architektúry 2023 bude venovaná štúdiu PROLOG, ktoré bude zastupovať Mirabela Jurczenko.
Začiatok16.10.2023
18:00
Koniec16.10.2023
20:00
MiestoAula Emila Belluša na FAD STU + online prenos
AdresaNámestie Slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFakulta architektúry a dizajnu STU
kontaktuj cez sociálne siete

Ôsmy cyklus úspešnej série Reflexií architektúry tento rok predstavuje súčasnú poľskú architektonickú scénu. Výber prednášajúcich zahŕňa architektov, architektky, kurátorov a kurátorky, ktoré reprezentujú všetky aktívne tvoriace generácie a najdôležitejšie tendencie súčasnej poľskej architektúry. Súčasťou prezentácií sú moderované diskusie s publikom.

Mirabela Jurczenko vystúpi so svojou hosťujúcou prednáškou v Aule Emila Belluša na Fakulte architektúry a dizajnu v Bratislave v pondelok 16. októbra 2023 o 18:00. Všetci ste vítaní!  Prednáška bude zároveň streamovaná a archivovaná na facebookových a youtubových kanáloch Reflexií.

Profil:

Štúdio bolo založené v roku 2017 a aj keď ide o architektonickú kanceláriu s členmi po celej Európe, domovskú základňu má vo Vroclavi v Poľsku. Práca PROLOG sa neobmedzuje len na postavenú architektúru, ale vo veľkej miere sa zaoberá aj publikáciami, výstavami, výskumom a workshopmi. Štúdio o sebe hovorí, že je zamerané skôr na prieskum, špekulatívne a experimentálne práce. Ich jedinečný prístup k architektúre sa snaží pre túto disciplínu predstaviť veľmi odlišnú budúcnosť. Štúdio vydalo niekoľko kníh o architektúre, najmä praktickú príručku s názvom Window DIY, ako aj sprievodcu poľským pavilónom na Bienále architektúry s názvom Trouble in Paradise. V roku 2023 štúdio získalo čestné ocenenie za knihu Skrajobraz v poľskej knižnej súťaži. Ateliér bol úspešný aj v rade architektonických súťaží, spomeňme aspoň súťaž na návrh odbornej školy poľnohospodárskej, súťaž na prístavbu a rekonštrukciu denného centra pre seniorov a súaž na návrh hotela vo Vroclavi.

 

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím