Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. október 2022
0
621

Reflexie architektúry 2022: Attila Róbert Csóka / Paradigma Ariadné

Prednáška jedného zo zakladateľov mladého a dynamického kolektívu Paradigma Ariadné, ktorého tvorba sa za krátky čas stala diskutovanou súčasťou architektonickej scény u našich južných susedov. Prednášku z pôdy FAD STU si môžete pozrieť aj prostredníctvom live streamu, alebo zo záznamu.
Začiatok10.10.2022
18:00
Koniec10.10.2022
20:00
MiestoAula Emila Belluša na FAD STU
AdresaNámestie Slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFakulta architektúry a dizajnu STU
kontaktuj cez sociálne siete

Prednáška bude streamovaná na facebookovej stránke podujatia. Stream začína o 18:00 hod. Do diskusie sa môžete zapojiť komentárom pod videom.

Od konca septembra prebieha na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave už siedmy ročník podujatia Reflexie architektúry. Projekt mapuje architektonické scény vybraných krajín a doteraz už reflektoval súčasnú architektonickú scénu Slovenska, Česka, Rakúska, Slovinska, Nemecka a Nórska. Tento rok sa v rámci série prednášok predstaví súčasná maďarská architektonická scéna, ktorá sa aktuálne dynamicky rozvíja a môže byť pre Slovensko v mnohých ohľadoch inšpiratívna. Výber prednášajúcich zahŕňa architektov a architektky, ktoré reprezentujú všetky aktívne tvoriace generácie a najdôležitejšie tendencie súčasnej maďarskej architektúry. Súčasťou prezentácií sú moderované diskusie s publikom. Vystúpenia sú zaznamenávané, archivované a prístupné aj po skončení podujatia. V rámci projektu tak vzniká jedinečný materiál, ktorý je záznamom dobovej architektonickej diskusie a zároveň verejne dostupným zdrojom informácií. Súčasťou formátu Reflexie architektúry je aj séria monografií zachytávajúcich prednášky aj kritické reakcie publika. Reflexie architektúry sa po dvoch rokoch v online priestore vracajú do fyzického prostredia Fakulty architektúry a dizajnu v Bratislave, ktoré je otvorené architektom, študentom aj širokej verejnosti
zaujímajúcej sa o architektúru.

 

Druhým rečníkom v rámci tohoročnej série prednášok Reflexie architektúry 2022 venovanej maďarskej architektonickej scéne je Attila Róbert Csóka, zakladajúci člen budapeštianskeho ateliéru Paradigma Ariadné, ktorý vznikol v roku 2016. Jedinečné dielo ateliéru charakterizuje vrstevnaté využívanie výsledkov teoretického skúmania, imaginácie a naratívneho prístupu k navrhovaniu. Paradigma Ariadné venuje pozornosť popri relatívne štandardných architektonických zadaniach aj výstavníckej tvorbe, umeleckým inštaláciám a ďalším angažovaným projektom, kde je možné uplatniť architektonický prístup. Štúdio sa aktívne zapája do práce medzinárodnej platformy Transmodern, ktorá združuje odborníkov zameraných na skúmanie a ochranu architektúry druhej polovice 20. storočia. Spomedzi najnovších realizácií ateliéru treba vyzdvihnúť Sándorfalva Rural Geometries, náučný chodník a byvoliu rezerváciu na juhovýchode Maďarska z roku 2021. Štúdio participovalo v roku 2020 aj na medzinárodnej súťaži na prestavbu a modernizáciu bratislavských kúpeľov Grössling. Súťaž sa im síce nepodarilo vyhrať, ale ich návrh rozhodne obohatil diskusiu o možnostiach narábania s týmto jedinečným komplexom v centre hlavného mesta Slovenska. Za pozornosť stojí aj skutočnosť, že ďalší s členov ateliéru Szabolcs Molnár bol tento rok členom poroty Ceny Arch.

Sandorfalva-byvolia rezervacia_1
Sandorfalva-byvolia rezervacia_1
Sandorfalva-byvolia rezervacia_2
Sandorfalva-byvolia rezervacia_2
Grossling-sutaz_celok
Grossling-sutaz_celok
Ateliér Paradigma Ariadné
Ateliér Paradigma Ariadné

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím