Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
2. august 2022
0
652

Výsledky súťaže MIB: Zabezpečenie služieb architektov a projektantov pre zadania stredného rozsahu (II)

Do obnovy verejných priestorov v Bratislave sa zapoja ďalšie ateliéry, ktoré uspeli v súťaži.
Výsledky súťaže MIB: Zabezpečenie služieb architektov a projektantov pre zadania stredného rozsahu (II)

Najviac bodov získali GUTGUT, CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS v spolupráci s ateliérom Partero, ateliér A B.K.P.Š., ateliér JRKVC, architektonické štúdio Atrium a Architekti Šebo Lichý v spolupráci s ateliérom EKOJET. Porota hodnotila najlepší pomer ceny a kvality ponúkanej ateliérmi.

Metropolitný inštitút Bratislavy spolu s hlavným mestom sústredia svoju snahu na obnovu verejných priestorov. Aktuálne je z programu Živé miesta rozpracovaných alebo dokončených viac ako 40 projektov v rôznych mestských častiach. Dva projekty v mestských lesoch – pozorovateľňa Vydrica a areál Malý Slavín – boli nominované na cenu za architektúru CE ZA AR 2022

Ateliéry budú pokračovať v obnove verejných priestorov

Súčasné spolupracujúce ateliéry, ktoré boli vysúťažené v roku 2020, vyčerpali plánovanú hodnotu rámcovej zmluvy. Aby sa v obnove verejných priestorov pokračovalo, v decembri minulého roka sa vyhlásila nová verejná súťaž.

Prihlásilo sa do nej 9 tímov, z ktorých najviac bodov za všetky kategórie získali ateliér GUTGUT, CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS v spolupráci s ateliérom Partero, ateliér A B.K.P.Š., ateliér JRKVC, architektonické štúdio Atrium, a šieste miesto si delia Architekti Šebo Lichý v spolupráci s ateliérom EKOJET.

Na mestských zadaniach tak budú pracovať architekti, ktorí navrhovali napríklad Mlynicu (GutGut), Národnú banku Slovenska (ateliér B.K.P.Š.) či slovenský pavilón EXPO DUBAJ 2020 (Atrium Architekti).

Architekti súťažili medzi sebou najmä kvalitou predchádzajúcich realizácii. Najviac bodov mohli získať za profesijné ocenenia realizovaných stavieb (CE ZA AR, Cena ARCH a iné) a nominácie v celoslovenských či medzinárodných architektonických súťažiach. Do súťaže mal každý ateliér predložiť maximálne štyri dokončené architektonické diela.

Súťaž na spolupracujúcich architektov bola vyhlásená formou rámcovej dohody. Vybraní architekti budú podľa zadania súťaže s mestom spolupracovať najbližšie štyri roky na rôznych zákazkách pri tvorbe verejných priestorov, obnove mestských parkov či budov. Hodnota zákazky na celé obdobie je 1 000 000 € bez DPH. Pôjde o zákazky rôzneho rozsahu, od menších v hodnote tisícov eur, po komplexnejšie zákazky v predpokladanej hodnote do desiatok tisíc eur.

Na komplexnejšie zadania bude MIB aj naďalej vyhlasovať samostatné súťaže návrhov, v ktorých sa architektonický ateliér bude vyberať na základe najlepšieho návrhu. Konkrétne zadania do 10 000 eur bude možné zadávať automaticky tímom podľa poradia, pri zadaniach nad túto sumu, bude šestica tímov opätovne medzi sebou súťažiť. MIB si na to vyhradzuje právo, ktoré ale nemusí uplatniť. 

Z predchádzajúcej rámcovej dohody vysúťaženej verejnou súťažou v roku 2020 vzišli spolupracujúce ateliéry, ktoré pracujú na zadaniach ako je Plató Staromestská, obnova objektu v Sade Janka Kráľa či revitalizácia horárne na Peknej ceste. Pripravené sú tiež projektové podklady pre rekonštrukciu Domu služieb v Dúbravke alebo pre nový park na Kazanskej ulici vo Vrakuni. Architekti tiež navrhli úpravu priestoru pred vozovňou v Krasňanoch, či projekt pre obnovu celej zóny Zochova.

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím