Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. december 2021
5
715

Súťaž: Zabezpečenie služieb architektov a projektantov pre zadania stredného rozsahu (II)

Metropolitný inštitút Bratislavy a  hlavné mesto hľadá šesť architektonických tímov, ktoré budú navrhovať obnovu verejných priestorov z programu Živé miesta.
Vyhlásenie10.12.2021
10:00
Odovzdanie návrhov20.1.2022
11:40
VyhlasovateľMetropolitný inštitút Bratislavy
AdresaPrimaciálne námestie 1,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktSekcia súťaží MIB
sutaze@mib.sk

Predmetom zákazky je vypracovanie rôznych stupňov projektovej dokumentácie od architektonickej štúdie až po realizačný projekt, inžiniering, odborný autorský dohľad, vždy v rozsahu podľa konkrétneho jednotlivého zadania. V súťaži sa bude hodnotiť predovšetkým kvalita doterajšej architektonickej práce. Súťaž na spolupracujúcich architektov je vyhlásená formou rámcovej dohody, na základe ktorej budú vysúťažení architekti spolupracovať s MIB-om na projektoch pre mesto najbližšie štyri roky. Pôjde o zákazky na tvorbu verejných priestorov, obnovu mestských parkov či budov. Architekti sa môžu prihlásiť do 20. januára 2022.

MIB spolu s hlavným mestom chcú naďalej pokračovať v obnove verejných priestorov v Bratislave. Za posledný rok sa podarilo vypracovať architektonické návrhy na revitalizáciu parku na Mudrochovej ulici v Rači, zveľadenie okolia Domu služieb v Dúbravke, obnovu verejného priestoru na Kazanskej ulici vo Vrakuni či rekonštrukciu okolia pri Vozovni Krasňany.

Súčasné spolupracujúce ateliéry, ktoré boli vysúťažené vlani, vyčerpali plánovanú hodnotu rámcovej zmluvy z minulého roka

Súťaž na spolupracujúcich architektov je vyhlásená formou rámcovej dohody, na základe ktorej budú vysúťažení architekti spolupracovať s MIB-om na projektoch pre mesto najbližšie štyri roky. Pôjde o zákazky na tvorbu verejných priestorov, obnovu mestských parkov či budov. Hodnota zákazky na celé obdobie je 1 000 000 € bez DPH. Zákazky budú rôzneho rozsahu, od menších v hodnote tisícov eur, po komplexnejšie zákazky v predpokladanej hodnote do desiatok tisíc eur. 

„Rámcová dohoda sa ukázala ako efektívny spôsob zadávania architektonických a krajinno-architektonických zadaní menšej a strednej mierky skúseným ateliérom, čo vedie ku kvalitným realizáciám. Nová rámcová dohoda je vyhlásená na vyššiu sumu, v nastavení sme urobili viacero úprav v prospech toho, aby mesto získalo čo najvyššiu hodnotu za peniaze,“ vysvetlil Peter Lényi, riaditeľ sekcie súťaží na Metropolitnom inštitúte Bratislavy.

Architekti, ktorí sa do súťaže zapoja, budú medzi sebou súťažiť najmä kvalitou predchádzajúcich realizácií. Najviac bodov môžu získať za profesijné ocenenia realizovaných stavieb (CE ZA AR, Cena ARCH a iné) a nominácie v celoslovenských či medzinárodných architektonických súťažiach. Do súťaže môžu ateliéry predložiť maximálne štyri dokončené architektonické diela.

“Chceme spolupracovať s najlepšími možnými architektami, ktorí už svojimi odborne uznanými realizáciami preukázali svoju kvalitu. Súťaž je oproti minuloročnej nastavená tak, aby ju mohli vyhrať aj mladí architekti s dobrým portfóliom,” dodal Lényi.

Architektonické tímy, ktoré v súťaži uspejú, budú vypracovávať rôzne stupne projektovej dokumentácie – od architektonickej štúdie až po realizačný projekt, inžiniering či odborný autorský dohľad.

Na komplexnejšie zadania bude MIB aj naďalej vyhlasovať samostatné súťaže návrhov, v ktorých sa architektonický ateliér bude vyberať na základe najlepšieho návrhu. Konkrétne zadania do 10 000 € bude možné zadávať automaticky tímom podľa poradia, pri zadaniach nad túto sumu, bude šestica tímov opätovne medzi sebou súťažiť. MIB si na to vyhradzuje právo, ktoré ale nemusí uplatniť.

Do súťaže sa môžu zapojiť aj ateliéry, ktoré uspeli minulý rok. Vlani sa do súťaže prihlásilo 19 tímov, z ktorých najviac bodov za všetky kategórie získal ateliér Studený architekti v spolupráci s architektonickou kanceláriou Ľubomíra Závodného, Petrom Stecom a Terra Florida, ateliéru GutGut spolu s 2ka,, ateliér Atrium v spolupráci so Štefanom Zahatňanským, Livinark a arch&crafts, ateliér PLURAL spolu s ateliérmi zerozero a Diervilla, ateliér MAPA architekti a ateliér Grido architekti spolu s Magdalénou Horňákovou – Atelier DUMA.

 

Vyhlasovateľ: Metropolitný inštitút Bratislavy a Hlavné mesto SR Bratislava

Lehota na predkladanie ponúk: 20. 1. 2022

Predpokladaná hodnota zákazky (PHZ): 1 000 000,00 EUR bez DPH

Dĺžka čerpania: 48 mesiacov alebo do vyčerpania finančného limitu

Hodnotiace kritériá: uznaná kvalita predošlých realizácií osôb určených na plnenie zmluvy

Realizáciu zákazky bude vykonávať 6 vysúťažených ateliérov, ktorí v rámci hodnotenia kritéria kvality získali najvyšší počet bodov, ale len za predpokladu, že ich počet bol vyšší ako 60 bodov (z celkového počtu 100 bodov).

Kontaktný bod s podkladmi pre súťaž

Súťažné podmienky:

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím