Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. máj 2020
0
745

Zabezpečenie služieb architektov a projektantov pre zadania stredného rozsahu: hlavné mesto chce kvalitnú architektúru do verejného priestoru dostať verejnou súťažou

Architektonické ateliéry môžu ovplyvniť výzor Bratislavy spoluprácou na zadaniach vypísaných hlavným mestom. Hlavné mesto, Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) a Spoločnosť pre rozvoj bývania v Bratislave vyhlásili súťaž, z ktorej vzíde 6 spolupracujúcich ateliérov na najbližšie štyri roky. Pôjde o zadania vo verejnom priestore alebo zadania spojené s bývaním.
Vyhlásenie20.5.2020
13:00
Odovzdanie návrhov30.6.2020
13:00
VyhlasovateľHlavné mesto Bratislava, Metropolitný inštitút Bratislavy a Spoločnosť pre rozvoj bývania v Bratislave
AdresaPrimaciálne námestie 1,
Bratislava - mestská časť Staré Mesto ,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktMgr. Alexandra Vičanová
+421 259356106
alexandra.vicanova@bratislava.sk

Hlavné mesto Bratislava, Metropolitný inštitút Bratislavy a Spoločnosť pre rozvoj bývania v Bratislave vyhlásili súťaž na Zabezpečenie služieb architektov a projektantov pre zadania stredného rozsahu. V súťaži komisia vyberie 6 najvhodnejších ateliérov, s ktorými budú spolupracovať najbližšie 4 roky.

Predpokladaná hodnota zákazky na celé obdobie je 700 000 € bez DPH. Pôjde o zákazky rôzneho rozsahu, od menších v hodnote tisícov eur, po komplexnejšie zákazky v predpokladanej hodnote do desiatok tisíc eur.

Pôjde o spoluprácu pri vypracovaní návrhov a projektovej dokumentácie pre zadania na území Bratislavy vo verejnom priestore v prípadoch, kedy sa rekonštruujú mestské parky, ulice, námestia či iné verejné priestranstvá alebo budovy vo vlastníctve mesta, rovnako pôjde o viaceré zadania spojené s bývaním.

Už v tomto roku sa začalo s tvorbou návrhov pri menších zadaniach, ako je napríklad rekonštrukcia bufetu na Partizánskej lúke či bezbarierová rampa z parkoviska (výsledky súťaže na zabezpečenie služieb architekta pre zadania malého rozsahu sme zverejnili tu. Zvíťazil ateliér PLUSMINUSARCHITECTS). V budúcich rokoch sa plánuje pokračovať v podobných a väčších zadaniach a obnovách.

Na komplexnejšie zadania bude Metropolitný inštitút Bratislavy aj naďalej vyhlasovať samostatné súťaže návrhov, v ktorých sa architekt bude vyberať na základe najlepšieho návrhu.

Transparentný výber, najnižšia cena spomedzi kvalitných možností

Spomedzi prihlásených tímov sa bude vyberať najmä na základe kvality ich doteraz realizovaných projektov. Toto kvalitatívne kritérium bude mať 70 percentnú váhu. Zvyšných 30 percent bodov bude uchádzačom pridelených na základe ich ceny. Týmto pomerom sa má dosiahnuť, aby lacné a menej kvalitné tímy nepredbehli nižšou cenou tie kvalitnejšie a teda aj, zákonite, drahšie.

„Pri tvorbe verejných priestranstiev je pri výbere dodávateľa nutné zohľadňovať nielen najnižšiu cenu, ale aj jeho schopnosť dodávať vysoko kvalitný návrh. V prípade tejto súťaže preto posudzujeme kvalitu predchádzajúcich realizovaných projektov dodávateľa, keďže jeho úlohou bude spracúvať aj návrh priestranstiev, v ktorých sa pohybujú všetci Bratislavčania a Bratislavčanky,“ povedal vedúci sekcie súťaží na MIB Peter Lényi.

Rámcová dohoda bude uzatvorená so 6 účastníkmi s najvyšším počtom bodov. Priamo konkrétnu zákazku získa víťaz súťaže s najvyšším počtom bodov len pri zadávaní v sume do 10 000 eur.

Pri väčších zadaniach s hodnotou nad 10 000 eur bude o zákazku medzi 6 dodávateľmi vždy opäť vedená súťaž, kde budú medzi sebou súťažiť cenou ponúknutou už pre konkrétne zadanie, pričom však budú títo dodávatelia limitovaní predtým predloženou hodinovou sadzbou.

Lehota na predkladanie ponúk uplynie dňa 30.6.2020 o 13:00, kompletné podmienky súťaže nájdete tu 

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím