Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
3. september 2019
0
505

Téma 16. ročníka študentskej súťaže Saint - Gobain Multi Comfort je známa

Súťaž sa tento rok uskutoční v Paríži.
Téma 16. ročníka študentskej súťaže Saint - Gobain Multi Comfort je známa

Opäť prichádza nový, už 16. ročník študentskej súťaže Saint-Gobain  Multi Comfort, ktorá sa tento rok uskutoční v Paríži.

Organizátori si pre študentov pripravili zaujímavé zadanie, ktoré bude zahŕňať komplexné riešenie udržateľného rozvoja výstavby v parížskej štvrti Saint-Denis.  Vybraná lokalita zahŕňa obytné, vzdelávacie a rekreačné funkcie.

Zadanie bude diskutované a špecifikované v priebehu TEACHER’S DAY - 25. a 26. septembra 2019 priamo v riešenej lokalite. Cieľom stretnutia zástupcov univerzít jednotlivých krajín je získanie spätnej väzby a postrehov, ktoré pomôžu študentom pri príprave ich projektov.

Saint-Denis je obec na severe Paríža. Nachádza sa 9,4 km od centra hlavného mesta. Je pôvodne priemyselnou zónou s rozlohou 12 km2 a je obsluhovaná metrom, rýchlovlakom, električkou a regionálnymi vlakmi.

Po veľkej hospodárskej kríze začalo mesto v 90. rokoch opäť rásť. Majstrovstvá sveta FIFA v roku 1998 poskytli obrovský impulz na výstavbu hlavného štadióna pre turnaj a rozšírenie metra na Saint-Denis-Université. Štadión využívajú národné futbalové a ragbyové tímy. Konajú sa tu finálové zápasy „Coupe de France“, „Coupe de la Ligue“ a „Top 14“, ako aj medzinárodné atletické podujatie Meeting Areva.

Saint-Denis je v neustálom pohybe, snaží sa znovu objavovať, prispôsobovať sa a rozvíjať sa. Okrem slávnej baziliky je to „Maison Coigner“ - prvý konkrétny projekt, ako napríklad usporiadanie olympijských hier 2024 a Veľká Paríž.

V riešenom priestore treba navrhnúť:

  • mestský park/rekreačná zóna (cca. 3 ha)
  • rezidenčnú oblasť (cca. 240 bytov)
  • základnú školu
  • renováciu/revitalizáciu malých historických objektov (ako Maison Coignet) ako inšpiráciu pre trvalo udržateľnú architektúru

Detaily a rozsah bude spresnený koncom septembra po Teacher´s Day. Tento rok nás na Teacher´s Day bude reprezentovať Ema Ruhigová.

Poloha na mape

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím