Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
19. júl 2018
0
463

Téma päťnásteho ročníka študentskej súťaže ISOVER je známa

Tentokrát to bude bližšia lokalita - talianske Miláno
Téma päťnásteho ročníka študentskej súťaže ISOVER je známa

Posledný ročník študentskej súťaže bol slávnostne vyhodnotený len nedávno - koncom mája v exotickom Dubaji, kde slovenskí študenti opäť zabodovali. Atmosféru celosvetového finále, ktorého sa zúčastnili aj naši študenti Vám priblíži nasledujúce video.

37
Youtube

Organizátor už tvrdo pracuje na príprave ďalšieho 15 ročníka aj u nás veľmi obľúbenej študentskej súťaže.

Úlohou 15. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže ISOVER Multi-Comfort House Students Contest je vypracovanie vízie budúceho vývoja oblasti v najbližšom susedstve stanice metra Crescenzago v talianskom Miláne

Zadanie bude  diskutované a špecifikované v priebehu TEACHER’S DAY 10. a 11. septembra 2018 s cieľom získať spätnú väzbu a rady, ktoré pomôžu študentom pri príprave ich projektov.

Riešená oblasť sa nachádza v severovýchodnej časti Milána, oblasť Crescenzago a stala sa súčasťou mesta takmer pred sto rokmi. Toto kedysi nezávislé mesto sa v priebehu rokov stalo súčasťou predmestí, v ktorých sa žijú najmä obyvatelia s nižšími príjmami a je tu tiež zastúpené sociálne bývanie. Revitalizácia takýchto štvrtí je dôležitou súčasťou politiky rozvoja miest - Millan 2030 (v súčasnosti sa vyvíja).

Študenti musia vypracovať víziu budúceho vývoja oblasti v najbližšom susedstve stanice metra Crescenzago, pričom navrhujú:
Pre pozemok A - nový zmiešaný rozvoj (nebytové priestory na prízemí a na prvom poschodí a obytné budovy (celkovo do 5 nadzemných podlaží))
Pre pozemok B - stratégia renovácie troch existujúcich viacpodlažných budov sa sústreďuje na zvýšenie pohodlia a pohody obyvateľov, pričom sa znižuje celková spotreba energie a dlhodobý vplyv na životné prostredie.

Účastníci budú musieť vytvoriť trvalo udržateľnú architektúru integrovanú do mestského priestoru, pričom budú reagovať na multi-komfortné kritériá Saint-Gobain a berúc do úvahy klimatické podmienky a regionálny kontext Milána. Okrem výstavby je potrebné zvážiť sociálne a ekonomické aspekty a navrhované riešenie by malo v súčasnej mestskej oblasti priniesť nový impulz.

Neexistujú žiadne plány na zmenu zásadnej rezidenčnej funkcie oblasti, avšak jej súčasná situácia je charakterizovaná nedostatkom občianskej vybavenosti a sociálnych služieb. Jedným z hlavných cieľov revitalizačného programu, ktorý by mali študenti rozvíjať, je návrh atraktívnej vízie pre využitie verejných priestorov, berúc do úvahy špecifickosť lokality (centrálne prepojenie chodcov na stanicu metra a od stanice metra), mal by poskytovať všetok potrebný obchod a služby pre miestnu komunitu mesta Crescenzago.

Dôležitou črtou návrhu je - udržateľnosť, chápaná ako zachovanie a obohatenie dostupných zelených plôch, socioekonomický rozmer (budovy s takmer nulovou spotrebou energie, možnosť flexibilného funkčného programu, ktorý uspokojuje súčasné potreby komunity a dáva priestor pre svoj ďalší vývoj).

Návrhy na nový rozvoj (pozemok A) a renováciu (pozemok B) by mali umožniť ďalšiu diverzifikáciu zostávajúcej ponuky bytov v cenovo dostupnej zóne (prenájom nehnuteľností pre študentov, bývanie pre mladé rodiny atď.). Zatiaľ čo nový vývoj by mal rešpektovať všetky kritériá Multi Comfort pre obytné budovy (Sensorial & Sustainability), niektoré ústupky sú prijateľné pri renovácii (pozemok B) vďaka existujúcej orientácii budov a požiadavke ekonomickej realizovateľnosti navrhovaných riešení.


KONTEXT KLÍMY
Klíma v Miláne je podobná veľkej časti vnútrozemia v severnej  časti Talianska, s horúcimi letami a studenými, hmlistými zimami. Avšak priemerný počet dní so zrážkami za rok je jeden z najnižších v Európe. Alpy a Apeninské hory vytvárajú prirodzenú bariéru.

Časový harmonogram súťaže:

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím