Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
18. máj 2018
0
608

Spoločnosť Saint-Gobain vyhlásila víťazov 14. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže ISOVER MultiComfort House

Výsledky medzinárodného kola študentskej súťaže ISOVER MultiComfort House - opäť bodovali aj Slováci
Spoločnosť Saint-Gobain vyhlásila víťazov 14. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže ISOVER MultiComfort House

Vo finále súťaže, ktoré sa tento rok konalo v Miláne, boli hodnotené najlepšie práce z národných kôl. O výsledkoch rozhodovala medzinárodná porota v zložení: Mohammad Hassan Al Ali (Dubai Municipality), Kifah Sbeitan (Dubai Properties), Yousef Tohme (Francúzsko), Roland Matzig (Nemecko), David Basulto (Čile - zakladateľ Archdaily), Leif Andersson (Saint-Gobain), Slawomir Szpunar (Saint-Gobain). Ceny víťazom odovzdal Pierre-André de Chalendar (výkonný riaditeľ spoločnosti Saint-Gobain) a Dawood Abdulrahman Al Hajiri (vedúci odboru plánovania mesta Dubaj). Finále sa uskutočnilo v hoteli InterContinental Dubai Festival City.

Súťaž ISOVER MultiComfort House vznikla v roku 2004 s cieľom rozširovať povedomie o koncepte Multi-Comfort. Úlohou študentov je navrhovať budovy, ktoré poskytujú tepelný a akustický komfort, optimálne vnútorné prostredie a vyznačujú sa energeticky efektívnou prevádzkou.

Zadaním 14. ročníka medzinárodnej študentskej architektonickej  súťaže bol návrh rezidenčnej zóny na okraji takzvanej kultúrnej dediny (Culture Village) v Dubaji. Výzvou zadania v Dubaji bolo teplé a vlhké prostredie. Úlohou študentov bolo nájsť spôsob ako znížiť spotrebu energie na chladenie a ventiláciu budovy, no zároveň zachovať estetiku návrhu a komfort užívateľov s minimálnym vplyvom na životné prostredie.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 2200 študentov z 27 krajín a 173 univerzít. V medzinárodnom kole súťaže svoje práce prezentovalo 50 tímov. Prezentovalo sa v štyroch kolách pred zástupcami mesta Dubaj, architektami a prizvanými expertmi. 

Študentskej sútaže sa zúčastnili tímy z Litvy, Spojeného kráľovstva, Ukrajiny, Poľska, Bulharska, Slovenska, Turecka, Spojených Arabských Emirátov, Českej republiky, Rumunska, Španielska, Kirgistanu, Bieloruska, Estónska, Fínska, Libanonu, Talianska, Chorvátska, Nemecka, Mexika, Ruska, Južnej Afriky, Kolumbie, Egypta, Kazachstanu a Belgicka.

Prvú cenu získali Vahin Parmananda a Mthokozisi Sibisi z univerzity KwaZulu-Natal v Južnej Afrike. Víťaznú prácu Vám priblíži videoprezentácia.

26
Youtube

Slovensko v Dubaji reprezentovali tri tímy, ktoré sa v národnom kole súťaže umiestnili na prvých troch miestach. Študentov sprevádzal Ing. Vladimír Balent zo spoločnosti Isover, vďaka ktorému je o študentská súťaž každoročne veľký záujem. Projekty, ktoré prezentovali Slovensko si môžete pozrieť tu.

Prvá cena bola udelená Vahinovi Parmanandovi a Mthokozisi Sibisiovi z University of KwaZulu-Natal v Južnej Afrike.

Druhou cenou bola ocenená práca Veroniky Supruniuk z Brest State Governmental University v Bielorusku.

Tretiu cenu získali študenti z Nemecka - Tobias Bretz a Dill Khan z Hochschule Darmstadt.

Ocenenia sa dočkala aj práca zo Slovenska. Víťazi národného kola - Ľubomír Štulrajter a Lukáš Kopiar získali študentskú cenu (ocenenie udeľované na základe hlasovania zúčastnených študentov). 

Porota okrem hlavných cien udelila dve špeciálne ceny. Ocenenými sa stali Alejandra González, Paulino Poveda a Santiago Rodríguez zo Španielska a Joanna Wnuczek z Poľska.

„Tento rok sa študentská súťaž ISOVER MultiComfort opäť zapíše vysokou kvalitou prezentovaných projektov. Som prekvapený z inovatívneho prístupu súťažiacich a využitia princípov Multi Comfort pri tvorbe moderných obytných priestorov. Blahoželáme všetkým,“ zhrnul Pierre-André de Chalendar, Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Saint-Gobain.

Atmosféru z medzinárodného finále v exotickom Dubaji Vám bližšie priblíži nasedujúce video.

37
Youtube

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím