Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Gerhardt Braun Slovakia k.s.

Pivničné kobky

Drobného 27
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Reynaers systems spol. s r.o.

Prievozská 2/ A
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
5. október 2018
0
511

ISOVER Multi Comfort - prihlasovanie na novej www adrese

Prihlasovanie do 15. ročníka študentskej súťaže ISOVER Multi Comfort bolo spustené.
Vyhlásenie10.9.2018
11:00
Odovzdanie návrhov23.4.2019
18:00
VyhlasovateľIsover
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktVladimír Balent
Vladimir.Balent@saint-gobain.com

Po vyhlásení aktuálnej témy stále obľúbenejšej študentskej súťaže v letných mesiacoch bolo spustené online prihlasovanie na novej www adrese vyhlasovateľa.

V septembri sa uskutočnilo stretnutie odborníkov, ktorí dolaďovali podklady a súťažné podmienky. Slovensko zastupoval Ing. et Ing. arch. Mgr. art. Jozef Kuráň, PhD zo SvF sTU.

Pre tých, ktorých súťaž zaujíma, vyhlasovateľ pripravuje informačné stretnutie. Miesto a termín bude stretnutia budú upresnené v najbližšom čase.

Úlohou 15. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže ISOVER Multi-Comfort House Students Contest je vypracovanie vízie budúceho vývoja oblasti v najbližšom susedstve stanice metra Crescenzago v talianskom Miláne

Termíny:

Odovzdanie súťažných návrhov do národného kola: 23.4.2019
Zasadanie poroty národného kola: 25.4.2019
Medzinárodné kolo súťaže: 5.6. - 8.6.2019

Ceny:

Národné kolo:

1. miesto: € 1,100
2. miesto: € 600
3. miesto: € 300

Medzinárodné kolo:

1. miesto: € 1,500
2. miesto: € 1,000
3. miesto: € 750
Špeciálne ceny: € 500
Študentská cena: € 500

Riešená oblasť sa nachádza v severovýchodnej časti Milána, oblasť Crescenzago a stala sa súčasťou mesta takmer pred sto rokmi. Toto kedysi nezávislé mesto sa v priebehu rokov stalo súčasťou predmestí, v ktorých sa žijú najmä obyvatelia s nižšími príjmami a je tu tiež zastúpené sociálne bývanie. Revitalizácia takýchto štvrtí je dôležitou súčasťou politiky rozvoja miest - Millan 2030 (v súčasnosti sa vyvíja).

Študenti musia vypracovať víziu budúceho vývoja oblasti v najbližšom susedstve stanice metra Crescenzago, pričom navrhujú:

  • Pre pozemok A - nový zmiešaný rozvoj (nebytové priestory na prízemí a na prvom poschodí a obytné budovy (celkovo do 5 nadzemných podlaží))
  • Pre pozemok B - stratégia renovácie troch existujúcich viacpodlažných budov sa sústreďuje na zvýšenie pohodlia a pohody obyvateľov, pričom sa znižuje celková spotreba energie a dlhodobý vplyv na životné prostredie.

Účastníci budú musieť vytvoriť trvalo udržateľnú architektúru integrovanú do mestského priestoru, pričom budú reagovať na multi-komfortné kritériá Saint-Gobain a berúc do úvahy klimatické podmienky a regionálny kontext Milána. Okrem výstavby je potrebné zvážiť sociálne a ekonomické aspekty a navrhované riešenie by malo v súčasnej mestskej oblasti priniesť nový impulz.

Neexistujú žiadne plány na zmenu zásadnej rezidenčnej funkcie oblasti, avšak jej súčasná situácia je charakterizovaná nedostatkom občianskej vybavenosti a sociálnych služieb. Jedným z hlavných cieľov revitalizačného programu, ktorý by mali študenti rozvíjať, je návrh atraktívnej vízie pre využitie verejných priestorov, berúc do úvahy špecifickosť lokality (centrálne prepojenie chodcov na stanicu metra a od stanice metra), mal by poskytovať všetok potrebný obchod a služby pre miestnu komunitu mesta Crescenzago.

Dôležitou črtou návrhu je - udržateľnosť, chápaná ako zachovanie a obohatenie dostupných zelených plôch, socioekonomický rozmer (budovy s takmer nulovou spotrebou energie, možnosť flexibilného funkčného programu, ktorý uspokojuje súčasné potreby komunity a dáva priestor pre svoj ďalší vývoj).

Návrhy na nový rozvoj (pozemok A) a renováciu (pozemok B) by mali umožniť ďalšiu diverzifikáciu zostávajúcej ponuky bytov v cenovo dostupnej zóne (prenájom nehnuteľností pre študentov, bývanie pre mladé rodiny atď.). Zatiaľ čo nový vývoj by mal rešpektovať všetky kritériá Multi Comfort pre obytné budovy (Sensorial & Sustainability), niektoré ústupky sú prijateľné pri renovácii (pozemok B) vďaka existujúcej orientácii budov a požiadavke ekonomickej realizovateľnosti navrhovaných riešení.

KONTEXT KLÍMY

Klíma v Miláne je podobná veľkej časti vnútrozemia v severnej časti Talianska, s horúcimi letami a studenými, hmlistými zimami. Avšak priemerný počet dní so zrážkami za rok je jeden z najnižších v Európe. Alpy a Apeninské hory vytvárajú prirodzenú bariéru.

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím