Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. jún 2017
0
722

ISOVER Multicomfort House Student Contest 2017 - slovenskí študenti ocenení!

Prelom mesiacov mája a júna sa niesli v znamení študentskej súťaže ISOVER MultiComfort House Student Contest 2017, usporiadanej spoločnosťou Saint-Gobain. Dvaja zástupcovia spoločnosti Saint-Gobain ISOVER, Ing. arch. Ľubomír Závodný, Ing. arch. Pavol Pokorný a štyria študenti – víťazi národného kola súťaže, odleteli 31. mája do španielskeho Madridu obhájiť svoje práce.
ISOVER Multicomfort House Student Contest 2017 - slovenskí študenti ocenení!

Viac ako 1800 študentov registrovaných v tomto ročníku reprezentovalo 200 škôl architektúry a stavebníctva z celkovo 90 krajín. V Madride prezentovalo svoje práce celkom 53 tímov. Záverečné vyhlásenie výsledkov prebehlo v Crystal Gallery-Palacio de Cibeles, za účasti približne 250 ľudí z radov študentov, učiteľov, architektov a ďalších autorít.

Účastníci  MCH Students Contest 2017
Účastníci MCH Students Contest 2017

Pri slávnostnej ceremónii odovzdávania cien poďakoval Generálny delegát Saint-Gobain pre Stredomorie Gianni Scotti za prácu, ktorá bola vykonaná s cieľom integrovať rehabilitačné stratégie platné v meste Madrid. Generálny riaditeľ a Predseda predstavenstva spoločnosti Saint-Gobain, Pierre André de Chalendar vyzdvihol, že udržateľnosť je „v srdci stratégií skupiny“  a zdôraznil, že prioritou Saint-Gobain je „počúvať našich zákazníkov a reagovať na ich aktuálne potreby a budúce očakávania.“ Ceremóniu zavŕšilo vystúpenie starostky mesta Madrid, ktorá zdôraznila dôležitosť udalosti nasledovnými slovami: „V tejto súťaži sa zmerali profesionálne sily mnohých architektov, aby vytvorili lepšie mestá a lepší svet. Prejavili jasný záväzok smerom k udržateľnosti.“

Ceny
Ceny

Víťazi súťaže

1. cena: Aiva Dorbe & Lauma Kalnina, Lotyšsko. Projekt: „SUN SHADE“

Víťazným projektom Medzinárodnej Multicomfort architektonickej súťaže pre študentov sa stal „Sun Shade“, od Aivy Dorbe a Laumy Kalnina z Lotyšska. Odprezentovali projekt, ktorý navrhol pás zelene okolo dvoch edifikačných blokov s rozličnými využitiami slnečného svetla, podľa pozície a orientácie. Cenu odovzdali Generálny riaditeľ a Predseda predstavenstva Saint-Gobain, Pierre André de Chalendar a Manuela Carmena, starostka mesta Madrid. 

2. cena: Alina Holovatiuk, Ukrajina. Projekt: „1+1. Connection between generations“

Druhá cena patrí projektu z Ukrajiny, pod vedením Aliny Holovatiuk. Projekt harmonizuje obytné a verejné priestory. Cenu odovzdali Gianni Scotti, Generálny delegát regiónu Saint-Gobain Stredomorie a Pilar Pereda, mestský radca oddelenia územného plánovania Mestskej rady v Madride.

3. cena: Annika Laidroo & Priit Rannik, Estónsko. Projekt bez názvu.

Tretiu cenu získal estónsky projekt predstavený Annikou Laidroo a Priitom Rannik. Navrhli kubické riešenie problému prehrievania fasád. Cenu odovzdali Fabrice Didier, Viceprezident pre marketing Saint-Gobain a Gilles Leva, Medzinárodný marketingový riaditeľ, Saint-Gobain Insulation.

Čestné ocenenie: Ema Kiabová & Roman Ruhig, Slovensko. Projekt: „SILHOUETTE“

Čestné ocenenie získal projekt slovenských študentov, ktorý bol najviac v súlade s kritériami plánu MAD-RE (Madrid Recuperation) pre mestskú časť Colonia Pegaso. Ocenenými študentmi sú Ema Kiabová a Roman Ruhig, minuloroční absolventi inžinierskeho štúdia na SvF STUBA a čerství absolventi Fakulty Architektúry STU v Bratislave. Tí sa v národnom kole súťaže umiestnili na 2. mieste.

„Na našich študentov sme patrične hrdí. Ocenenie nášho projektu  považujeme za veľkú česť a zároveň dôkaz, že naše univerzity produkujú schopných mladých ľudí, ktorí na poli domácej či zahraničnej architektonickej tvorby nájdu, vďaka svojim kvalitám, adekvátne uplatnenie“ hovorí Vladimír Balent, poradca pre architektov/projektantov, ISOVER. 

Cena študentov: Laura Ivane and Inese Gusta, Lotyšsko. Projekt: „FORMULA FOR LIVING“

Na záver bola odovzdaná Cena študentov. Cenu získal projekt Laury Ivane a Inese Gusta z Lotyšska. Cenu odovzdal Francisko Rojas Rivadulla, víťaz z predošlého ročníka a Gabriel Golumbeanu, Medzinárodný manažér MCH Študentskej Súťaže, Saint-Gobain Insulation. 

O SÚŤAŽI

MultiComfort House Students Contest je projektom pripravovaným v spolupráci centrálneho marketingu ISOVER a korporátneho marketingu spoločnosti Saint-Gobain.

Hlavným cieľom súťaže je šíriť povedomie o energetickej efektívnosti, udržateľnom dizajne a koncepte Multikomfortu Saint-Gobain, s dôrazom na rozličné dimenzie komfortu – tepelného, akustického, vnútorného atď. Cieľovými skupinami súťaže sú študenti architektúry, profesori a architektonické a stavebné univerzity. Korene súťaž siahajú do roku 2003, začínala vtedy ako lokálna súťaž v Srbsku. Od roku 2005 sa jej koncept zmenil na medzinárodný a prebieha na dvoch úrovniach -  národnej a medzinárodnej. Najlepšie projekty z národných kôl každej zúčastnenej krajiny sú následne pozvané do medzinárodného kola súťaže.

V budúcom roku 2018, 14. ročníku súťaže, bude jej priebeh i téma lokalizovaná do metropoly DUBAI.

Viac informácií TU

Poloha na mape

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím