Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
31. júl 2020
2
1580

Najmenšia kempingová "vstavba" od štúdia 519

Nestbox Tramp bol prvýkrát bola inštalovaný do kufra Dacie Duster.
Najmenšia kempingová "vstavba" od štúdia 519

Nestbox Tramp je výsledkom snahy navrhnúť najmenšiu kempingová "vstavbu" , ktorá by bola dostupné pre čo najviac ľudí. A to nielen rozmermi a cenou, ale aj užívateľským komfortom. Studio 519 sa autovstavbám venuje už dlho, z jeho dielne pochádza obľúbená rada Nestbox značky Egoé.

Dizajnéri štúdia 519 sú sami fanúšikovia tohto nomádskeho spôsobu cestovania. Dá sa povedať, že Nestbox navrhovali primárne pre seba. Dlho v nich ale rástla nespokojnosť s tým, že pre veľkú časť potenciálnych užívateľov nie sú existujúce produkty dostupné. Rozhodli sa zistiť, či je možné vyrobiť vstavbu pre ľudí, ktorí nevlastnia dodávky, veľké SUV alebo terénne autá. Zadanie bolo jasné: vstavba sa musí zmestiť do štandardných rodinných vozidiel, musí byť ekonomická. Zároveň má poskytnúť presne taký komfort, vďaka ktorému bude prinášať rovnako intenzívne zážitky, ako jej predchodkyňa.

Úlohou dizajnérov bolo teda redukovať a zjednodušiť súčasný model Camper a súčasne splniť zadané požiadavky. „Předně jsme museli zúžit korpus tak, aby se vměstnal do kufru s průchozí šířkou 95 centimetrů. To samozřejmě představovalo i zásah do jednotlivých modulů,“ opisuje základ vstavby dizajnér Bob Novotný. Maximálna šírka ovplyvňuje  veľkosť spacaj  plochy. Jej dĺžka ale zostáva 195 centimetrov.

Zmenil sa napríklad varič. Je menší, takže je ešte ľahšie ho vybrať a vziať so sebou napríklad na túru. Držiak na varič je tvorený jednoduchým ohýbaným kovovým plátom. Kuchynka je vybavená doplnkami ako sú nôž alebo doska na krájanie v špeciálnych nikách. Jednoduchšie je riešený aj prívod vody. Pôvodný, priestorovo náročnejšie zdroj, je nahradený vakom s objemom 15 litrov, ktorý sa ovláda pomocou nožnej pumpy. Vak je tiež vyberateľný. Vonku ho možno umiestniť na slnečné miesto, aby sa voda ohriala, potom zavesiť a použiť ako sprchu. Chladničku nahrádza termotaška. Do Trampa sa teda podarilo umiestniť všetky funkcie z väčších vstavieb a ukázalo sa, že zjednodušenie neznamenalo rezignáciu na komfort. Len ovládanie je jednoduchšie. To so sebou však nesie jednu dôležitú výhodu: všetko je nezávislé od zdroja elektrickej energie. Výtvarné riešenie ide ruka v ruke s funkčnosťou. Povrchy sú jednoduché a hladké, farby a ich kombinácie sú nositeľmi emócie. Použitie dreva vytvára dôležitý pocit spojenia s prírodou.

Nový Nestbox dostal meno Tramp, na počesť silnej tradície trampingu v našich krajinách. Prvýkrát bol inštalovaný do kufra Dacie Duster.

„Za nás je Tramp možná tou nejvíce autentickou esencí řady Nestbox. I v menším autě a s nižším rozpočtem si můžete užít to nejdůležitější – být v přírodě, přitom pořád komfortně spát či vařit,“ zhŕňa dizajnér a hlavný autor myšlienky Nestbox Radek Hegmon.

www.519.cz
www.facebook.com/studio519.cz
https://www.egoe-nest.eu/cz/

Súvisiace články

mmcité skSKVážime si naše mestá
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím